Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miben más egy egyetemi szak...

Miben más egy egyetemi szak és egy felsőoktatási szakképzés?

Figyelt kérdés

Sajnálom ha buta kérdés de nekünk senki nem magyarázta el. Csak azt hajtogatja mindenki a suliban hogy egyetemre kell menni. De most néztem a felsőoktatási szakképzéseket és rájöttem nem tudom miben más.

Válaszokat előre is nagyon köszönöm.



2022. jan. 24. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Az egyetemi képzések felsőfokú végzettséget, diplomát adnak. Szaktól függően 6-12 féléves az oktatás. A szakképzés rövidebb idejű és nem ad diplomát.

Részletesebben a Felvi.hu-n tudsz téjékozódni.

2022. jan. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2022. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik szakma a másik diploma.
2022. jan. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A szakképzés nem ad diplomát. A BSc egy alapdiplomát ad (bologna előtti rendszerben ez kb a főiskolai diploma), az MSc mesterdiplomát (bologna előtt ez a sima 5 éves egyetemi diploma volt). Vannak osztatlan képzések is.


A szakképzés egy szakmát ad, nem felsőfokú végzettség.


Egyébként meg a gyakorlatban az a különbség, hogy a szakképzésen nem tanítanak bizonyos tárgyakat. Szóval rövidített a dolog, viszont nem tanulnak meg bizonyos alap dolgokat.


Pl én gazdasági szakon (bsc) végeztem ill. jarok is, most mar mesterre.


Nekünk pl az alap amivel kezdtünk, az a mikro, makro, valszám, statmod stb, számvitel, matek, gazdmatek, infó stb.

Na most a szakképzéseseknek pl mikro, makro, matek nincs, a statisztikat nekik összevonták, kicsit mas lett a tartalma. Vannak közös tárgyak, de vannak tárgyak amik ott mások.

2022. jan. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A szakképzés nem ad diplomát hanem szakmát az alapképzés diplomát ad amúgy magad miatt menj egyetemre ne azért mert azt mondják.
2022. jan. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek. Mostmár értem 😊
2022. jan. 25. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!