Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász képzés és munka mellett...

Jogász képzés és munka mellett mennyire lenne öngyilkosság bevállalni még egy egyetemi szakot? Kínain vagy valamilyen keleti nyelvész szakon gondolkoztam.

Figyelt kérdés
Jelenleg jogásznak tanulok levelezőn és mellette dolgozom, de szeretnék még egy nyelvszakot elkezdeni. Vagy maradjak inkább csak sima nyelvi képzéseknél tanfolyam szinten? Keleti joggal szeretnék foglalkozni, főleg kínai vagy koreai érdekel.

2022. jan. 26. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Hát felérne egy öngyilkossággal.
2022. jan. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Van szaktársam aki jog mellett párhuzamosan végez nyelvszakot, szóval a kettő együtt nem lehetetlen, viszont ha még dolgozol is, úgy szerintem már túl sok.


Nem tudom pontosan mit értesz "sima nyelvi képzés tanfolyam szinten" alatt. Nyelviskolai nyelvtanfolyam? Mert azért egy akárhány hónapos nyelvtanfolyam és egy rendes 3 éves egyetemi nyelv BA ég és föld... A bölcsész nyelvszakokon nem csak a nyelvet tanítják, ezt vedd figyelembe.

2022. jan. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is van ismerosom, aki a kettot egyszerre csinalja, de az egyiket levelezon, szoval nem mindegy. En azt javaslom, vegyel fel szabadon valaszthatonak egy nyelvet, nagy egyetemeken lehet barmilyet, heti 2x2 ora es azcsak nyelvtanulas, nincs benne felesleges toltelek.
2022. jan. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3-as gondolkoztam ezen is, de nem tudok felvenni így sajnos és mindenképpen levelezőn szeretném. Elte jogon tanulok szintén levelezőn, amik vannak felvehető nyelvek azok a tipikus európaiak csak. Lehet elvégzek egy nyelvtanfolyamot először, ha azzal is nehéz, akkor hagyom a BA-t. A keleti nyelvek azért jóval nehezebbek, mint az europaiak, már az írás végett is.
2022. jan. 26. 23:23
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
A koreai nyelv nagyságrendekkel könnyebb,mint a kínai.
2022. jan. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Végzős voltam az egyik szakomon, elsőéves a másikon és mellette főállásban dolgoztam.



Olyan mocskosul depressziós nem voltam, mint annak a félévnek a végére. És még volt belőle egy második kör is, amitől rettegtem konkrétan. Valahogy lediplomáztam az egyik szakomon és nem csúsztam a másikon, illetve valahogy kirúgni sem rúgtak ki, de soha többé nem csinálnám. Egyszerűen nem marad erőd utána értelmes dolgokra meg élvezni a szakmád, mert rohansz és kapkodsz. Nekem most ért véget ez az időszak és most lazultak a dolgok és nem győzöm magam kipihenni... Szerintem nem éri meg így egy végzettséget szerezni, mert nulla tartalma lesz. Egy-két félév belefér úgy, hogy az egyik helyen szinte csak szakdogát írsz, de olyan, mintha összezabálnál mindent és kihánynád, mert nem esik jól...

2022. jan. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kb idegileg összeomlottam. Bár én eleve gyenge idegekkel rendelkezek.

Mindenképp csak tanfolyamra mennék. Nagyon jó nyelvsulik vannak. Simán felvisznek C1-ig.

2022. jan. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Elképesztően rossz véleménnyel vagyok a keleti nyelvszakokról, ha nyelvet szeretnél tanulni, az az utolsó hely ahova jelentkezz.
2022. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8-as: Miért? Nem ismerem egyiket sem tanszékileg.
2022. jan. 28. 21:30
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a képzettek erős háromnegyede b1-es szintre sem jut el az adott nyelvből, és semmilyen gyakorlati, forintra váltható tudást és képességét nem kapsz.

Ezt nem én mondom, hanem egy kitűnő tanár barátom, aki ott végzett, és most óraadó. Tanulni fognak ezeken a szakokon az adott ország történelméről, irodalmáról, filozófiájáról, ami elképesztően nemes és szép dolog, de én ehhez sajnos nem vagyok elég elvont, meg a pénzt is jobban szeretem azért.

Egy kínai nagyvárosban találkoztam egy emlékeim szerint ELTE-n tanuló lánykával, aki elmondása szerint ugyan pár hete volt még csak Kínában (de az egyetemi már biztosan eltöltött 1-2 évet hiszen nem a gólyákat küldik ki), és NEM TUDTA BAMMEG MI AZ A WECHAT. KÍNÁBAN. Azt hittem az agyam eldobom.

Ez rendszerszintű probléma viszont, Skandinávisztikás meg arabos ismerőseim ugyan így arról panaszkodtak, hogy nem tanulták meg a nyelvet. Nem gond talán, az ELTE is azt mondja, hogy ők nem nyelviskola. Talán igazuk van, de akkor nem tudom miért éri meg évente 50-100 hallgatót kitaníttatni, annyi sinológusra azért nincs szükség, na.


Ha érdekel a keleti jog, ajánlom Salát Gergely könyveit (irt sokat kínai jog témában), podcastjeit, újságcikket, YouTube csatornáját. A legjobb magyar Kína kutató, és elképesztően szórakoztató, kellemes stílusa van, azt is könnyen el tudom képzelni, hogy megkeresed, hogy jogászként ezek a terveid, tud adni pár hasznos tanácsot, ha valaki itthon képben van ebben a témában, az ő.

2022. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!