Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek azzal, ha a...

Mit kezdjek azzal, ha a családom nem mutat együttérzést, ha megemlíteni, hogy gondolkozom az öngyilkosságon? 28/F

Figyelt kérdés

Karrierem kisiklott. Menekülnöm kellene a munkahelyemről munkahelyi terror miatt. De nem tudom hová tudnék menni.


A lányokkal való kapcsolatom is egy katasztrófa, sose volt senkim, még randim sem.


Nem látok magamban képességet, erőt, hogy megoldjam az életem, a sok elhibázott döntést.


Legalább 10 évvel le vagyok maradva az életében a korosztályhoz képest. Még mindig a családi házban élek otthon.


Anya, és öcséim nem igazán mutattak együttérzést, vagy, hogy gondolkodnának, hogy másképp segítsenek rajtam, amikor ma egy beszélgetés, veszekedés közben azt mondtam, hogy gondolkozom rajta, hogy leugorjak valahonnan.


Nem zsaroltam, vagy fenyegetőztem, csak elmondtam, hogy így érzek.



2021. júl. 25. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem azt gondolták, hogy csak úgy mondod haragból vagy ez által a mondat âltal akarsz kilépni a veszekedésből.

Mi a baj a munkahelyeden? Vannak barátaid? Miért nem költözöl el otthonról?

Hirtelen minden problémát egyszerre biztos nem lehet megoldani de aprânkênt lehet haladni egy nagyobb cél felê. Pszichológusi segítségre esetleg gondoltál?

2021. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Kár volt elmondanod, mert nem vették komolyan.

Mindenki tudja, hogy aki beszél róla/fenyegetőzik vele, az nem teszi meg, csak zsarolja a szeretteit.

2021. júl. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Ne erről beszélgess, hanem próbálj a családodtól segítséget kérni. Ha látják, hogy te is akarsz változni, törekedsz, biztosan melletted állnak majd.
2021. júl. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gimiből van még talán egy barátom. Illetve pár közeli kollégát tudnék annak nevezni. Viszont az egyik irodatársam egy gyökér, akitől rettegek, mert ellehetetlenült köztünk a viszony, egy pszichopata állatról van szó. De ezt leszámítva is komoly gondok vannak a melóban. Nem adja meg a munkahely sokszor a feladatok elvégzéséhez szükséges információkat, irányítást, tárgyi feltételeket. Egy szerencsétlen mindenhez is érts fajta rendszergazda vagyok, az állami szférában. Elköltözés nehezen menne, nagyon önállótlan vagyok. Illetve rohadt nehezen találnék munkát ezzel a gyenge IT tudásommal, amivel rendelkezem. Tudom, hogy képeznem kellene magam, de így depressziósan az se nagyon megy.
2021. júl. 25. 17:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Szerintem egy pszichológus sokat tudna segíteni, nálunk a városban a csalâdsegítőn keresztül ingyenesen is ellehet jârni rendszeresen terápiâra.

Ha van bevételi forrásod akkor egy különköltözéssel (akár úgy, hogy vâroson belül maradsz) még önbizalomra is szert tehetnél. Persze biztosan irtó nehêz lenne az elején de aztán büszke lennél magadra, hogy képes vagy ellâtni magad, gondoskodni a szükségleteidről, nem függsz mâsoktól. Lehet, hogy a családi kapcsolatok is megvâltoznânak ettől, jó lenne néha hazalâtogatni, meg lehet a szüleid is örülnének, hogy önâllósodsz. Bâr ezt nem tudhatom...

Mik a terveid? Mire vâgysz 10 év múlva? Hogyan képzeled az életed?

Lehet kedvet is kapnál a megvalósításukhoz ha elindulnál valamilyen irányba. Esetleg ha képeznéd magad, hogy nagyobb esêllyel találj másik állást? Ezt is eltudnâm kêpzelni motivâciónak.

Aztán meg a lányok is nagyobb eséllyel megjelenhetnek ha elindulsz egy úton!

2021. júl. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!