Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre szeretnék menni, de...

Egyetemre szeretnék menni, de szerintetek ez így nem rossz?

Figyelt kérdés

Pszichiáter szeretnék lenni ami 6+5 év. 19 évesen érettségizek ami azt jelentené, hogy 30 évesen fejezem be az egyetemet. Mire létrehozok egy kis magánvállalkozást és beindul addigra kb 40 éves leszek. És akkor ott tartok hogy semmi értelme nincs.


Szerintetek van értelme?



2022. jan. 27. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Nincs. Mondom úgy, hogy 3 évet megcsináltam ebből az útból. Nincs értelme.
2022. jan. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ. A lányom elvégezte az egyetemet, Németországban telepedett le és mire leszakvizsgázott már anyagilag megtehette, hogy praxist vett. Addig is jól keresett, nagyon szép helyen lakik és kiterjedt pacienturája van.
2022. jan. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Tehát, ha anyanyelvi szinten beszélsz mellé németül, mázlid van és van anyuci, aki tol hátulról és eltart érett nő korodig, akkor igen, akkor megéri, lásd 2-es.
2022. jan. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
3. Te nem érted amit olvasol? saját magát tartotta fenn, dolgozott! Szánalmas és kis stílű vagy! Mondanám, hogy fordulj pszichiáterhez, de reménytelen eset lennél.
2022. jan. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

attól függ, ha sokat akarsz keresni, vagy "érdekel a pszichológia", mert ez most valami kamaszdivat, megfigyeltem már, akkor ne, ha van valami nagy, idealista elkötelezettséged... nézd, tkp csináltak már emberek furább dolgokat is, és akkor miért ne?

(egyetem mellett dolgozni meg amúgy akkor is mese, ha az illető nem tanul, csak bemegy a névsoros órákra. minden egyetemistát legalább a diplomaosztóig pénzelni kell, önállótlanok az iskola felépítéséből adódóan.)

2022. jan. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%
5. A pszichiátria nem pszichológia. Az első szakorvos, a második meg hát én nem is tartom tudománynak.
2022. jan. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem vagyok szánalmas, csak realista. Akkor is, ha neked fáj. Persze, hogy büszke vagy a lányodra. Csak nem kell elfelejteni, hogy miért van ott, ahol, és hogy nem mindenki születik egyenlő esélyekkel. Aki aranyba születik, ne verje a mellét, hogy bárkinek sikerülhet, mert ez hazugság. Mesének szuper, a valóság meg az, hogy a pszichológusok kétharmada minimálbérért dolgozik és praxis közelébe se kerül, mert nincsenek milliói szakképzésre és módszerspecifikus képzésekre, pláne nem külföldön. Áruld el, ugyan miből is telet kicsiszuperlánykának anyanyelvi németre, tandíjra, utazásra, letelepedésre? Én is mennék oda dolgozni, ahol ilyeneket lehet keresni úgy, hogy mellette tanulni is lehet! Ha már nem látod át, hogy hülyeségeket beszélsz, keresd fel a lányod, hátha tud segíteni meglátni az igazságot önámítás helyett!
2022. jan. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

7. A lányom nem pszichológus, hanem orvos. A gimnázium alatt tett nyelvvizsgát német tagozaton külön tanár nélkül. Orvosi után kiment, egy nagy klinikán dolgozott, onnan járt különböző képzésekre, hogy szakvizsgázni tudjon. Nem volt szüksége anyagi támogatásra, mert ott jól keresett. Szóval sok munkával és tanulással érte el, amit akart.

A pszichológiára nincs rálátásom, arról nem beszélnék.

2022. jan. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt szeretnéd csinálni, akkor van. Ha nem, akkor nincs.


Apám most lesz 50 éves, és most gondolkodik vállalkozáson. A nagyszüleim 70, illetve 80 felettiek, szintén aktívak.


Az élet nem áll meg 40 után. :)

2022. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"És akkor ott tartok hogy semmi értelme nincs. Szerintetek van értelme?" XD


Ha szerinted nincs értelme...

Szerintem van értelme, mert 30 évesen végzel és még előtted lesz másik 35 év, hogy dolgozz a szakmában. A magánvállalkozáson meg még ne gondolkodj. Először vegyenek fel, végezd el a képzést és utána majd ráérsz gondolkodni, hogy hol helyezkedj el. Előre tervezni nem ennyire nem lehet.

2022. jan. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!