Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon rossz elszakadni...

Nagyon rossz elszakadni otthonról és egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Szinte bele sem akarok gondolni, és összeszorul a torkom, rámjön a sírhatnék már most attól, hogy egyetem alatt 3 (3.5) órára leszek itthonról, távol a családomtól, és max csak hétvégén láthatom őket, de akkor sem biztos, hogy mindig (drága hazajutni).

Viszont a másik lehetőségem az, hogy egy haszontalanabb szakra mennék az otthonomtól csak egy órára lévő városba, ahonnan szinte bármikor gond nélkül haza tudnék jönni. Mit gondoltok, sikerül ezen túllépnem idővel, vagy érdemes lenne megfontolni a 2. lehetőséget? Ti hogy voltatok hasonló esetben?


2019. jún. 3. 23:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

A legjobb dolog, mondom ezt úgy, hogy a gyakori javával ellentétben én nem utálom a szüleim.

Azt csinálsz amit akarsz, akkor amikor akarod, senki nem ellenőriz, nem vár el semmit, úgy osztod be az időd ahogy akarod.

2019. jún. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
87%

Szia!

Én kollégiumban lakok, az otthonomtól 240 km-re (4-5 óra buszozás kb) és 2-3 hetente járok haza, volt hogy 1 hónapig nem voltam otthon. Az elején én is féltem, gyomorgörcsöm volt attól, hogy mi lesz, de már kifejezetten örülök hogy el tudtam szakadni otthonról, önálló életet kezdtem. Jó a társaság, el lehet mászkálni, szabad vagy, felfedezhetsz egy új várost. Szerintem ne válaszd a haszontalanabb szakot csak azért hogy közelebb legyél a családodhoz, hosszú távon nem érné meg. De ha bármi ilyesmi kérdésed van, szívesen válaszolok. :)

2019. jún. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1 Igazabol semmiben nem korlatoznak, nem szolnak bele, nyilvan normalis keretek kozott (mostanaban, nyilvan azert par evvel ezelott meg nem igy volt), de azokbol mashol sem akarnek "kirugni".

Koszonom nektek a valaszokat, #2 a tiedet nagyon megnyugtato volt olvasni, orulok, hogy nalad "jol sult el" ez az egesz! :)

#3 inkabb nem irok erre semmit

2019. jún. 4. 00:03
 4/18 anonymousreview60 ***** válasza:
32%
Nem az. Éretlen nem felnőtt vagy még, ezért gondolsz ilyen hülyeséget. A gólyabállal, bulikkal elmúlik majd.
2019. jún. 4. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Akkor közelebbi egyetemre kellett volna jelentkezni.
2019. jún. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Hosszú távon az a szak éri meg amivel el tudsz helyezkedni később azért nem menj egyetemre hogy haszna vehetetlen szakon tanulj csak hogy közelebb legyél a szüleidhez akkor inkább menj el dolgozni,ahol laksz .
2019. jún. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Imádom a kolit, hogy végre nem kell mindenkinek beszámolni, nem ellenőriznek és azt csinálok amit akarok. Pedig szeretem a szüleimet.
2019. jún. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonymousreview60 ***** válasza:
83%
"egy haszontalanabb szakra mennék az otthonomtól csak egy órára lévő városba" Ez nettó f@$zság. Oda kell menni, ahol olyant tudsz tanulni a legjobban, amivel a legjobb esélyed van elhelyezkedni. Le kell válni, fel kell nőni. Én a gimiben nem voltam kollégista, mégis pillanatok alatt hozzászoktam az egyetemi kollégiumhoz. Lesznek új barátaid, diákmunkád és aztán már úgy kell majd hazaimádkozni a koliból.
2019. jún. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

Első hétben nálunk kb. mindenki sírt az egyetemen. Ez utolsó évben derült ki :D


De hidd el ez elmulik és nagyon megéri :)

2019. jún. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
Én 2 óra repülőútnyira lakom otthontól, évente 2-3 alkalommal megyek haza. A legjobb dolog az egyetem és az önállóság, nagyon gyorsan rá lehet kapni. Szerintem egyáltalán ne aggódj ilyesmin.
2019. jún. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!