Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus...

Trichard2001 kérdése:

Programtervező informatikus FOSZK?

Figyelt kérdés

Programozni szeretnék, de elég gyenge vagyok matekból. Haver azt mondta menjek programozó foszkra ugyanis oda nem kell matek és azzal is el lehet helyezkedni, max nem egy jól fizető cégnél.

Kétlem hogy átmennék a BSC képzésen Matek 1-en, ugyanis középszinten is csak max 4-esre tudom a matekot.

Ki mit gondol? Mennyire lehet elhelyezkedni FOSZK-kal?



2022. jan. 31. 03:25
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

A programozáson belül sok pozi van, amihez nem kell matek (és ezt úgy mondom, hogy az enyém pl kőkemény statisztika, de nem ez a jellemző azért).


Foszkon viszont nem fognak megtanítani programozni. Úgy általában téves a koncepció, hogy egy egyetemtől vagy szakképzéstől várja valaki a skilleket. Nekem is van diplomám, de a tudás nagyrészét nem onnan szereztem. Viszont intuitívan kelleni fog a matek, a logika, stb. Az egész erről szól szinte.


Ebből adódóan nem törvényszerű, hogy azzal a végzettséggel kevesebbet keresel, sőt, végzettség nélkül is sokan keresnek jól. Maximum olyan különbség lehet egy képzettség mentén, hogy sok vs. nagyon sok (mikor már lead meg manageri szinten vagy, de akkor is inkább a diploma differenciál).



És ismét: nem a foszkkal helyezkedsz el, hanem a tudásoddal.


Egyébként a helyedben megpróbálnék otthon tanulni és ismerkedni a témával, mielőtt bármilyen képzést bevállalok. Tetszik-e egyáltalán, megy-e egyáltalán az egész. Nagy felelőtlenség némi tapasztalat nélkül nekiugrani valaminek, ami ah emberek többségének száraz és fura.


Ja és lehet, hogy elgondolkodnék egy GreenFox vagy CodeCool vagy hasonló képzésen inkább. Ott jobban a nyakadra lépnek.

2022. jan. 31. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én már szó-szó benne vagyok a programozásban, js-be meg c-be már belekóstoltam, de kéne valami papír is. Február 15-ig lehet jelentkezni egyetemre, szóval elég sürgős a dolog. Nekem tényleg csak egy papír kell amit ha felmutatok felvesznek valami céghez. A programozás részét megtanulom én a netről 😉
2022. jan. 31. 03:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha benne vagy, akkor miért ilyen haver mondta alapon állítod, hogy nem kell hozzá matek? Hiszen konkrétan tapasztaltad.
2022. jan. 31. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Papírral nem fognak felvenni. Még egy diplomást sem feltétlenül. Papír nélkül megfelelő tudással meg már most is mehetnél
2022. jan. 31. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3 Nem haver mondta hogy nem kell hozzá matek, tudom hogy nem kell hozzá. Nem vagyok benne mélyen, de ennyit azért tapasztalt programozóktól már megtudtam.

#4 Nincs még megfelelő tudásom sajnos, meg azért jó lenne egyetemre menni.

2022. jan. 31. 03:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Foszkon is van matek. Nézz meg a mintatantervet. Emelt matek témái felfogni jönni és lehet azzon kicsit túllép. Ha meglesz matek, akkor BSC is mehetél volna.
2022. ápr. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!