Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE gazdálkodási és menedzsme...

ELTE gazdálkodási és menedzsment vagy BGE nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés

2022. jan. 31. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
ELTE- Nemzetközi gazdálkodás
2022. febr. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%
Hányas tanuló voltál középiskolában?! Ha olyan 4-es átlagod volt, akkor menj gazdasági szakra. Ha ennél jobb tanuló voltál, és szeretsz tanulni, akkor menj rendes közgazdasági szakra, ne ilyen emelt szintű OKJ-nak is beillő gazdasági szakokra. Ezek leegyszerűsített, csak az alapokat megtanító szakok, nem lesz belőled jól képzett, rendes közgazdász. Menj alkalmazott közgazdaságra vagy GPME-re.
2022. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
18%
De ha a menedzsment és az üzleti világ érdekli, akkor nem is fogja élvezni az AK-t vagy a GPME-t és már egy félév után ki fog égni. Értem, hogy ezek matekosabb szakok, de nem mindenkit érdekel is. Üzleti diplomával is lehet elég szép karriereket csinálni, és ott is kell rendesen tanulni, ha vinni akarja valamire. Az OKJ-hoz hasonlítás, főleg egy ELTE vagy BCE gazdasági szakot meg egyenesen röhej
2022. febr. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Úgy fogalmaztam, hogy "emelt szintű OKJ-nak is beillő" gazdasági szakok. Rendben, kicsit sántít a hasonlat, nyilván nem OKJ, hanem emelt szint, de nem is hagyományos értelemben vett, tudományos elméletekben elmélyülő egyetem. Szakma, valahol az OKJ és a rendes egyetem között félúton.


Természetesen igazad van, ha valaki nem alkalmas a matekos szakokra, akkor ne menjen matekos szakra. Ezért is írtam, hogy ha "jó" (4-es) tanuló volt, akkor menjen gazdasági szakra. De ha kiváló tanuló volt, akkor menjen matekos szakra, jobban jár.


Lehet persze karriert csinálni gazdasági szakkal is. De jelenleg az IT-s, "adatos", matekos szakok jelentik az életbiztosítást az üzleti életben. Hatalmas túlképzés van gazdasági szakosokból, a gazdmen azt hiszem az ország legnépszerűbb szakja, egyszerűen nincs szükség ennyi generalistára. Nagyüzemben folyik a digitalizáció, terjed a mesterséges intelligencia mindenhol, a gyengén képzett menedzser munkaerő maximum labdaszedő ezeken a helyeken. Az informatikusok, mérnökök, adattudósok, matematikusok, statisztikusok azok, akik tarolnak.


Egy kicsit talán lekicsinylőnek tűnik amit írtam a gazdasági szakokról, pedig nem állt szándékomban, megvan ezeknek is a helyük. Van, akiknek ez is megfelelő, illetve sokan vannak, akik "rendes" egyetemi szak mellett vagy után járnak ilyenekre, mert az üzleti életben azért hasznosak. De ha megteheti a kérdező, akkor menjen matekosabb szakokra. Ennyit szerettem volna csak javasolni.

2022. febr. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!