Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az irodalom és a nyelvészet...

Ha az irodalom és a nyelvészet érdekel, mindenképpen egyetemen kellene tanulnom?

Figyelt kérdés
Irodalmár vagy nyelvész lennék szívesen, nem az "alapszakos diploma, csak hogy legyen valami" a célom, hanem hogy ezt a területet minél jobban megismerjem. Az egyetem a legjobb választás vagy van más mód is? (Különórák vagy bármilyen tanfolyam stb.) Azért lenne fontos, mert már dolgozom, és levelezőn nem nagyon indul magyar szak (Szegeden legalábbis, de ha jól láttam, az egész országban is talán csak két helyen).

2022. febr. 9. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

hát, szerintem bajosan lehetsz úgy nyelvész vagy irodalmár, hogy nincs egyetemi végzettséged erről

esetleg elvégezhetsz valamilyen másik alapszakot, ami indul levelezőn is, és lehet továbbmenni arról mondjuk nyelvész mesterre

elméleti nyelvészetre mehetsz pl. info szakról is

2022. febr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3%
Maradjon ez csak a hobbid.
2022. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es: köszi a választ.


2: nem erre irányult a kérdésem, nem kérdeztem ezzel kapcsolatos véleményt, de azért kösz. :)

2022. febr. 9. 13:22
 4/6 anonim ***** válasza:
3%
3. érthetted belőle a véleményemet.
2022. febr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
... amit még mindig nem kérdeztem. :D Köszi.
2022. febr. 9. 17:00
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A "hivatásos" irodalmár/nyelvész (tehát aki kutat, publikál stb), nem csak, hogy egyetemet végez de doktorit is. Tehát mindenképpen egyetem.
2022. febr. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!