Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodás és menedzsment,...

Gazdálkodás és menedzsment, meg nemzetközi gazdálkodás.Bme,Elte-gtk,Corvinus, vagy BGE?

Figyelt kérdés

Ezen a két gazdasági szakon gondolkozom jelentkezést illetően mint alapképzés, de nem igazán tudom eldönteni melyik a legjobb.

Elte-n voltam nyiltnapon és tetszett is, de azért ott van a "tudat" hogy az Elte a klasszikus tudományokban erős, aztán ott a corvinus, ahol 460-70ponton sajnos nem lesz de beírnám hátha. Aztán ott van a BME ahol 400a ponthatár ami meg is lenne, ide járt nagyapám a villamosmérnöki karra, de persze azonkívül hogy az a szak valszeg kategoriájában a best az országban, én nem abban gondolkodom.De azért úgy tudom többektől hogy a BME talán a legjobb egyetem az országban, szep campussal.És végül a BGE, ami szinten 400 pont, ott szimpatikusak voltak a hallgatok, és a pszk is eleg modern, a KKK-t még nem láttam.

Szóval meghallgatnék bárkit, hátha segít valamit :D



2022. febr. 13. 20:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
33%
Én a BME-GTK-t választanám, biztos, hogy erősebb matekos alapot ad, az infrastruktúrája is messze a legjobb. Ráadásul mérnöki egyetem, tuti kicsit IT-s szemlélettel oktatnak, ha jól tudom pénzügyön van is fintech specializáció. Második nyelv oktatás is van ( ELTE-n az sincs)
2022. ápr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
93%

ELTE GTK-n pénzügy számviteles vagyok. Ne értsetek félre, nem egy világszínvonalú egyetem, de azok alapján amiket ti itt leírtok, azt látom hogy a BME-t egy teljesen top egyetemnek látjátok, pedig gazdaságtudományok terén egyáltalán nem így van.


1)Az ELTÉ-n nem csak második, hanem harmadik, negyedik nyelv oktatás is van. Fogod magad, felveszed szabadon választhatónak a némettől a héberen át a hollandon keresztül a japánig bármelyik nyelvet, és három kreditet fogsz kapni azért, mert tanulod. Az órád helyszíne 20 méterre lesz a megszokott GTK-s termektől, mert a BTK-ról tudod felvenni a tárgyat. Ezt azért tudod megcsinálni, mert az ELTE egy tudományegyetem, bármit felvehetsz szabadon választhatónak. Ha #11 te ez alatt érted azt, hogy nincs második nyelv oktatás, akkor legközelebb nézz egy kicsit jobban utána.


2) Mindenki arról beszél, hogy itt milyen jó a matek, ott milyen jó a matek... Nézzétek meg a nemzetközi rangsorokat, az ELTE TTK matematika szak veri az összes magyar matematika szakot. Láss csodát, ugyanazok a tanárok tanítják a Matematika I, Matematika II tárgyakat a GTK-n, akik ott tanítanak matematikát, azaz Magyarország legjobban képzett egyetemi tanárai. Ugyanez van a pszichológiával, joggal, informatikával. Mondok két nevet: Mérő László; Pszicholóia Alapjai, Pap András László; Üzleti Jog I, II.


3) Azok a tanárok, akik valamire valók voltak a BME-n, körülbelül 4 éve úgy döntöttek, hogy átjönnek az ELTE-re tanítani. Nyissátok meg a MarkMyProfessor-t. Mindenki, aki BME GTK-s és négyesnél jobb értékelése van, az az ELTÉ-n tanít...


4) Amit itt leadnak a tanárok, az mind elérhető online. Egy emailen múlik, és visszanézheted otthonról az óráidat, vagy be tudsz menni az egyetemre, és a videotárban megnézni. Minden ppt-t, gyakorlófeladatot, dokumentumot feltöltenek, és onnantól kezdve a tiéd, hiszen fizetsz érte.


Ezeket leírva szeretném mégegyszer hangsúlyozni, hogy az ELTE GTK egyáltalán nem egy nagy szám, de azért ne ferdítgessük már az információt, és ha nem tudunk valamit biztosra, nézzünk utána...

2022. máj. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
83%

#12 Én nem azt mondtam, hogy az ELTE-GTK rossz lenne, én is ott tanulok. Azért ez a BTK-s nyelvkurzus felvétel nem zökkenőmentes, sokszor ütközik az órákkal ráadásul elég kemények a követelmények rajta. Persze meg lehet oldani, de a GTK-n nincs külön nyelvoktatás.

Azt sem mondtam, hogy nem jó a matek az elte-n, csupán annyit, hogy biztos jó a BME-n hiszen mérnöki egyetem, és a gazdasági szakmák egyre jobban digitalizálódnak. Amiket írtál tárgyak azok pont a kedvencem, és itt meg is állt azoknak a tárgyaknak a száma amit élveztem eddig 2 félév alatt. Ez biztosan nem csak az egyetem hibája, de nekem nem jön be az, hogy minden magolásra épül és rengeteg felesleges dolgot kell tanulni amiket az életbe nem fogok használni.

De valaki, aki magolós fajta meg pont ezt élvezi, szóval kinek mi.

Nekem van ismerősöm a BME-n, én személy szerint megbántam, hogy nem oda mentem.

Egyébként, hogy van ez az otthonról videó? Én úgy tudtam, hogy csak a videótárban lehet visszanézni, megköszönném ha tudnál erről privátban adni infót, köszi :)

2022. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
28%
bme
2022. aug. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
BME.
2022. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!