Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Színtévesztőként lehetek...

Színtévesztőként lehetek természetvédelmi mérnök?

Figyelt kérdés
Sokaktól hallottam, hogy ez a betegség ebből a szakmából is kizár. Igaz ez?

2022. febr. 14. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igaz. De egyszerűbb lenne megkérdezned pályaalkalmassági orvost, ő biztos információt tud neked mondani.


Vegyszereket a természetben érzékszervi vizsgálattal, hogy veszed észre ha olyan színű? Illetve mintavételnél amikor mikroszkóppal vizsgálod a mintát és a szín felismerése fontos, akkor téves, fals eredményt is diagnosztizálhatsz, mert a mérnöki képzésen is foglalkoztok ilyennel.

Illetve a vegyi anyagok jelzéseit is tudnod kell megkülönböztetni, a túra útvonalaknál sem árt ismerni a színeket, egy természetvédelmi mérnöknek tudnia kell ezeket is, ha pl. őshonos fajtamegőrző területen dolgozol természetőrökkel akkor van, hogy egy-egy területet felújítanak. Pl. láttam, hogy egy tavat is felújítottak, és kihorgászták az összes őshonos halat a felújítás előtt mi van ha szín alapján nem tudod megkülönböztetni mert amugy két halfajta hasonló forma alapján és a szín ami a segítség lenne. Ha egy növénynek olyan színe van, amit te nem ismersz fel, mert színtévesztő vagy, de nagyon hasonlít a másikhoz csak pont az a növény ellenkező színű akkor mit csinálsz ha épp be kéne sorolnod hogy védett terület vagy sem? Lehet butaságokat írok, de van még egy példa. Vannak nagyon hasonló növények is az egyik pl. ehető a másik mérgező, és nincsenek pöttyök rajta mint a gombán, hogy meg tudd különböztetni.


Mi van ha tévesen jelzed hogy az nem természetvédelmi terület közbe meg az. Ha nem ismered fel a védett növényt vagy állatot,mert állatokba is van nagyon hasonló. Persze bizonyos dolgokat így is meg lehet tanulni, de tényleg vannak olyanok amiket még egy nem színtévesztő is gyakran kavar. Védett területekről már nem is írok, mert ott is lehet megtévesztő a számodra. Lehet butaságokat írtam, de remélem majd kijavít valaki aki ott tanul. Mert tudom, hogy a mérnöknek azért a munkája azért merőben másabb, de pl. egy természetvédelmi mérnök bizony dolgozik terepen is.



Saját példát mesélek. Ici-pici koromtól egészen 18 éves koromig állatorvos akartam lenni, előtte meg oceonográfus. Pl. engem is kirostáltak volna szerintem, ha anno jelentkeztem volna állatorvosira a fülem miatt.

Nem ismerek monofülü állatorvost. De képzeld el, ha sikerült volna monofülű állatorvosként éppen terepen dolgoztam volna. Több millió veszélyforrásnak lettem volna kitéve,pláne ha vadállatokra specializálódtam volna, de szimpla állatoknál is. De ha csak azt nézed, hogy mekkora veszélyforrást generál, ha éppen egy vadállatot kéne altatólövedékkel befogni, és nem hallom ha jön az elárvult nagyobb növendék bocs. Jobbik esetben elpucol a medve, de ha olyan területen van akkor beszorulva is érezheti magát, és ha úgy üvölt bele a fülembe akkor még egyensúlyi problémát is okoz. De ha előfordul, hogy támad és ha nem hallom akkor az veszélyes.


A félelmeket is le kell küzdeni bizonyos állatoktól, ez talán még ment is volna, mert volt egy két állat amiktől féltem, pl. pókok és csúszómászók, de ha egzotikus állatorvosira szakosodtam volna, milyen necces lett volna már, ha elővesznek egy madárpókot én meg kiáltok a rendelőbe egyet hátraugorva. :) Valószínűleg ezt úgy küzdöttem volna le, hogy egy párszor elmentem volna dolgozni egzotikus kisállat kereskedésbe illetve állatkertbe jelezve hogy van egy fóbiám és ezt szeretném leküzdeni mert egzotikus állatorvos leszek. De az érzékszervi dolgok miatt hiányban szenvedtem volna, és ez a szakma egy olyan szakma ahol az érzékelés nagyon fontos, pláne egy gyors pók vagy egy kígyó terén is,de pl. az egyensúly, koordináció és stb, és stb.


Az nálam nem lett volna opció hogy hallókészülék, mert a hallóidegeimet elvitte az influenza az egyik fülemen mikor kb. 8 éves voltam, és azóta zug is. Csak azért írtam le az én példámat, mert pl. ebben a szakmában nagyon lényeges a fül épsége, de mégsem emiatt döntöttem a nem mellett, az akkori döntésem önmagában butaság lett volna, ha csak ezek az okok lettek volna, ami miatt a nem mellett döntöttem.


De ha bizonytalan vagy kérdezz meg egy pályaalkalmassági orvost. Szerintem nekem is azt mondták volna a fülem miatt hogy nagyon sajnálják, de ez így veszélyes lenne rám nézve, de nem csak rám nézve.

2022. febr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Színtévesztésre van szemüveg. Lehet, hogy azzal engedik.
2022. febr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jé ezt nem is tudtam.
2022. febr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A szakvezetővel egyeztetve azt az információt kaptam, hogy nincs

akadálya a képzés elvégzésének színtévesztőként. Szóval minden ok.

2022. febr. 16. 13:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Na, akkor tök jó!
2022. febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Itt sajnos majd a fizetési kilátásokkal lesznek gondok végzés utan. Persze az is fontos, hogy èlvezd amit csinálsz.
2022. febr. 17. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon rosszul keresnek?
2022. febr. 21. 12:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Felvi.hu, adott szak szakleírása, végzés utáni kilátások fül.


Elég jó statisztikát vezet a felvi, végzett hallgatók fizetéséből csinál statisztikát amit láthatsz ott ahol leírtam.


De Adok Linket:


[link]



-Egy közel 10 éve végzett természetvédelmi mérnök 326 bruttonál jár ami alap esetben 210 nettó, ami 10 év után elég kevés.


-2017/2018ban végzettek 252 ezer bruttónál járnak ami 164 ezer nettó.



Vannak alul fizetett mérnöki területek, és nekem ez is annak tűnik.

2022. febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat, aki a természetvédelemben dolgozik (van madárgyűrűző vizsgája is) és színtévesztő.
2022. febr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!