Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Portugál szak mellé fel lehet...

Portugál szak mellé fel lehet venni a franciát? (ELTE)

Figyelt kérdés
Májusig nem lenne meg az emelt szintű érettségire a tudásom franciából, így oda nem tudok jelentkezni, szeptemberre már egy erős középfok meglesz. Ha jól tudom, akkor kell minort választani, lehet a franciát? Ha igen, mikor kell?

#portugál #ELTE-BTK #portugál szak
2022. febr. 22. 05:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
9%
A tanulmányi osztály tuti választ adna. Miért nem tőlük kérdezed?
2022. febr. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Gondolom a tanulmányi osztály a saját tanulóinak a dolgaival van elfoglalva, legalábbis nálunk még azokra se jut idő, nemhogy egy olyanra, aki oda se jár.
2022. febr. 22. 07:28
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia, francia minorhoz középfokú tudàs kell. Ehhez az elején van egy bemeneti vizsga. Tehát ők nézik meg, hogy tudsz-e, nem kell papír. Annak, hogy portugàlos vagy semmi köze a minorhoz. A miniron azt nézik teljesíted-e a feltételeket, az nem érdekli őket, hogy mi a főszakod.
2022. febr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, az elte btk honlapjára ki szokták írni mikor van a minoros tájékoztató. Arra mindenképp menj el és mindent meg tudsz kérdezni.
2022. febr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. febr. 22. 10:55
 6/18 A kérdező kommentje:
Esetleg kedves #3-as, meg tudnád mondani, hogyha felvesznek most szeptemberben portugálra, akkor mikortól lehet/kell minort választani? Második félév után, vagy már rögtön az első félév elején? Sajnos nem vagyok otthon a BTK területén, mád területen tanulok jelenleg.
2022. febr. 22. 19:14
 7/18 A kérdező kommentje:
*más
2022. febr. 22. 19:17
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

3 vagyok, ez úgy néz ki, hogy kiválasztod most mit akarsz tanulni (jelen esetben franciát) elmész a szintfelmérőre. Felveszed az első félévhez tartozó mintaterves tárgyakat, majd első év végén (vagy második év elején, nem emlékszem) felveszed a minort hivatalosan a neptunban is.

Magadnak kiválasztod ugye a minort, mert az első éves tárgyakat meg kell csinálnod, meg a szintfelmérőt, de akkor az még nem számít hivatalosan minornak.

2022. febr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, igazán hasznosak az információk. Ha esetleg első év elején nem sikerül a minoros vizsga, akkor másodév elején megpróbálhatom újra? Gondolom az csúszással járna, de nekem az nem számítana.
2022. febr. 22. 21:06
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Elso felevben mar altalaban kell alapozo minor targyakat fwlvenni mert ha azon nem mesz at akkor nem veheted fel az adott minort ezt erdemes minel elobb elkezdeni. Mivel a francia minorhoz kell elozetes nyelvtudas , a tesztiras utan, es a minoros alapozotargyak utani vizsga fogja eldonteni hogy jarhatsz e a minorra vagy sem.


A csuszassal meg azert vigyazni kell, ne mondd hogy nem szamitana, mert ha allamira vesznek fel , nem mindegy sem az utolso 2 felevben szerzett kredited szama es az atlagodat is le tudja vinni, hogy atsoroljanak onkoltsegesre…



Off : en sved minoros voltam nem kellett elozetes nyelvtudas, viszont minoron csak a legjobb 20 maradt bent ( ertem ugy hogy a 20 legjobban teljesito maradt bent, es szoros volt a versengea mert jelentkeztunk vagy 60an anno minorra, de csak az elso felev jegyei utan derult ki, ki maradhat bent)

2022. febr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!