Hogy lehet az, hogy sok fiatalnak kamaszkorában mindenféle szirsz@r jegyeik vannak hol ebből a tárgyból, hol abból, mégis fölveszik őket egyetemre, főiskolára?

Figyelt kérdés

Időről-időre belebotlok olyanokba, akik a középiskolában olyan... elég késdobáló emberkék voltak, mégis ilyen mérnök, meg olyan mérnök lett belőlük...


Nekem olyan 3,7-4,3 körüli volt az átlagom, de meg sem próbáltam jelentkezni (nem is igen lett volna kitől segítséget kérni a kilencvenes évek végének káoszában).


Szerintetek engem felvettek volna akárhová is (felsősuliba)?



2022. márc. 6. 19:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Szirsz@r jegyeim voltak gimiben, és mégis úgy sikerült elvégeznem az egyetemet, hogy évfolyamelső lettem mérnökin.

Megsúgok valamit: nem kell mindenből kitűnőnek lenni.Az egyetemi szakhoz szükséges tárgyak menjenek jól. Elég egyértelmű, hogy egy villamosmérnöknek nincs sok szüksége a biológiára, de egy jogásznak sincs szüksége a fizikára.

Engem a fizika, a matek és a programozás érdekelt. A biológia-kémia-magyar irodalom-történelem nem. Persze megtanultam azokat is, de ami magolásról szólt, azt nagy ívben kikerültem, azaz nem lettek jó jegyeim, mert évszámokat kérdeztek, meg életrajzok bemutatását.

2022. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem kell mindenből “jónak” lenni, elég abból 2 tárgyból “jónak” lenni (duplázásos pontszámítás miatt), amit az egyetemed szaka épp megkövetel. Például mérnököknek matek és informatika vagy fizika. Ekkor nem számít a többi tárgyad. Ebben a rendszerben sokkal többet ér egy olyan, aki 2 tárgyból kiemelkedő, többiből esetleg épp átesik, mint aki mindenből átlagosan jó. Szerintem rendben van ez így, mert nem kell foglalkozni olyan tárgyakkal, amik az embert nem érdeklik.
2022. márc. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Bejutni nem nagy show. Elvégezni neccesebb.
2022. márc. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Ha valakinek a humán tárgyak mennek jól, akkor valószínűleg bölcsésznek megy, nem mérnöknek. Ott pedig matek kettessel is bekerülhet simán. Egyetemi felvételihez nem kell kitűnőnek lenni.
2022. márc. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Én is a '90-es évek végén érettségiztem, és lehet, hogy bejutottál volna. Fizetősre mindenképp. Emlékszem a fizetős iskolákban pl. Gábor Dénes, vagy a Gödöllői Agrártudományi Egyetem Gyöngyösi Főiskolai Kar közgazdász képzése, is megkövetelte azért a 3.0-ás érettségi átlagot.

Ez utóbbi közgazdász képzés nemcsak a mezőgazdaságra irányult, úgy tudom, tehát a megnevezése csalóka.

2022. márc. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
De a többi suliba azért kellett szerintem a 4-es átlag, pontszámítás volt akkoriban is, szóval nem biztos, hogy sikerült volna, na meg el is kell végezni.
2022. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Pontszámítás + felvételi. De azt hiszem egyes helyeken, ha kellően magas volt a pontszáma valakinek, akkor felvételiznie sem kellett.
2022. márc. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

1


"A mi középiskolának annak idején húsz+ évvel ezelőtt mindenről szólt, csak arról nem, hogy a diákok közül kit mi érdekel..."


Hiába volt, hogy téged ez vagy az nem érdekelt, az adott tanár egyenesen kifigurázta a téged esetleg érdeklő dolgokat.

2022. márc. 6. 20:45
 9/21 A kérdező kommentje:

Amúgy az egyes válaszoló alábbi mondatára reagáltam:


"Engem a fizika, a matek és a programozás érdekelt."

2022. márc. 6. 20:48
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

Ez most sem megy máshogy, mindenki a saját tárgyát akarja eladni és a többit kevésbé fontosnak ítéli meg.

Ami érdekel, azt kell megtanulni, illetve a számonkérésekre a neked nem tetsző tárgyakból annyit, hogy átmenj.

Egyszerűen lehetetlen mindent minden tárgyból tudni. Pár dologból kell expertnek lenni, a többiből egy alap kell csak. Ez az alap azt jelenti, hogy érted, hogyan működik egy kémiai reakció középiskolás szinten való megoldása, illetve az, hogy mi fán terem a verselemzés, továbbá a történelem legfontosabb eseményeit ismered. Nem kell mindenből ötösnek lenni.

2022. márc. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!