Hogy lehet az, hogy sok fiatalnak kamaszkorában mindenféle szirsz@r jegyeik vannak hol ebből a tárgyból, hol abból, mégis fölveszik őket egyetemre, főiskolára?

Figyelt kérdés

Időről-időre belebotlok olyanokba, akik a középiskolában olyan... elég késdobáló emberkék voltak, mégis ilyen mérnök, meg olyan mérnök lett belőlük...


Nekem olyan 3,7-4,3 körüli volt az átlagom, de meg sem próbáltam jelentkezni (nem is igen lett volna kitől segítséget kérni a kilencvenes évek végének káoszában).


Szerintetek engem felvettek volna akárhová is (felsősuliba)?



2022. márc. 6. 19:06
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

20


Na, látod...


Bezzeg azért 20+ éve a középsuli fel tudta tüntetni magát "mindenhatóként" annyira, hogy elbizonytalanítsa esetleg azt (pl. engem), aki ilyen 3,7-4 körüli átlagot teljesített.


Pl. fizika, ha már említetted. Általánosban jórészt 5 voltam belőle, középsuliban pedig lettem 2-3-as. (Az iskola légkörét, a benne lévő szedett-vedett bandát, a bullyinget most hagyjuk, habár most 30-40 évesen már tudom, hogy valszeg ez is rátett egy lapáttal a romló eredményekre.) A vasút érdekelt/érdekel, de mégsem lettem vasutas, sem -mérnök, mert anno a tanár kerek perec kijelentette, hogy belőlem nem lesz ilyen jellegű szakember.


A 18 éves pedig el is hiszi; mert minek hadakozzon a tények ellen?

2022. ápr. 26. 09:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!