Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a felsőoktatásban...

Szerintetek a felsőoktatásban miért vannak olyan képzések, amelyek elvégzése után nem lehet normális munkát találni?

Figyelt kérdés
Pl: Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki képzés.

2022. márc. 21. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, csak ezek esetében nem keresnek annyi embert. Sok jelentkezőt vesznek fel, de ennyit nem igénylne a munkaerőpiac.
2022. márc. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Nyílván sok olyan szak van ami vagy telített és azért nehéz elhelyezkedni vagy alapból nem kell sok belőle. Amit írtál példaként szerintem ebbe a csoportba tartozik. Viszont valóban vannak olyan szakok is amik csak arra mennek hogy nem kevés bevétele legyen az adott egyetemnek. Olyan is van amit te írtál, hogy MO-n már nincs szükség erre a diplomára ilyen volt pl olajmérnök is hiába külföldön elég jól lehet vele elhelyezkedni itt megszüntették szinte ezt a képzést.
2022. márc. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Az egész felsőoktatással az a baj, hogy orvosin kívül mindenből egyre inkább túlképzés van, amit boldog-boldogtalan mázlival elvégezhet, függetlenül a valós rátermettségétől, aztán kapcsolatok vagy szerencse által kiszorítják egymást az emberek, hol az igazi szakembert a kókler, és fordítva, de így vagy úgy lesz egy réteg, aki nem vagy nehezen tud elhelyezkedni. Közben munkahelyek sem olyan munkaerőt kapnak, mint szeretnének, és nem is fizetnek érte annyit. És rengeteg olyan szak is van, ahol évente százan mondjuk végeznek, de a valóságban nincs 10-20 álláshelynél több belőle. Ezeket mind szinte lehetetlen kiszűrni, aztán a burokban élő érettségizők és többnyire teljesen más ágazatban dolgozó szüleik meg csak a felvi ékesszólásait olvasgatják. Sajnos nagyon nehéz ügy :(
2022. márc. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Így van, rengeteg szak túltelített. Nem azt mondom, mert akinek az az álma, mindenképpen menjen egyetemre, mert tény, meg van annak is varázsa. De sok esetben látni, hogy igazából az illető rühelli az egész egyetemesdit, csak anyuka, apuka nyomására végezte el a szakot. Pedig a legtöbb esetben egy jó szakmával többre megy az ember. Én tanárit végeztem, szerettem is tanulni, s most is, s reménykedtem is anno, hogy változni fog a helyzet, de be kell látnom, hogy azoknak volt igaza, akik inkább egy szakmára beszéltek volna rá, most nem fognám a fejem, 25 évesen, hogy mihez kezdjek, mert tudjuk milyen nevetséges a tanári fizetés, a megbecsülést nem is említve, ami nincs.
2022. márc. 22. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Megsúgom orvosokból is egyre jobban túlképzés van, ismerősünk egészségügyben dolgozik, és mondja lassan több orvos lesz mint ápoló a kórházakban. Nyilván gazdag ember gyereke, nem fog ágytálat cserélni.


Agrármérnökivel inkább csak saját vállalkozásban lehet elhelyezkedni.

2022. márc. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez képest anyukám egy budapesti kórházban azt mondta, hogy van osztály, ami orvos nélkül működik. Orvosokból nagyon nincs túlképzés. De nővérből meg tényleg egyre nagyobb hiány van, mert közel minimumbérért nem sok ember akar hosszan ágytálat cserélgetni valóban. De mondhattam volna más példát is, csak másra nincs rálátásom.
2022. márc. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs túlképzés pár bölcsés szakon kívül, ami kevés létszámú, mint egy gazdálkodás marketinghez képest. Az utóbbi szerintem sokkal kevesebb kellene az biztos, mint a turizmusnál volt. Csak innovációra nem tanítanak és vállalkozásra törekvést. Ezért van, hogy szakmát javasolják, mert ahhoz se kell a tanulásához.
2022. ápr. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!