Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hangos olvasással marad meg a...

Hangos olvasással marad meg a tanulni való. Gáz ez?

Figyelt kérdés
Csak úgy tudok tanulni, ha félig hangosan olvasom fel magamnak az anyagot. Gáz ez? Egyetemista vagyok amúgy, de mindig így tudtam tanulni rendesen. Nem vagyok kolis, ott nem is tudom, hogy hogyan tudnám megoldani ezt.
2022. márc. 22. 00:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz, van, akinek így marad meg.

Megoldás lehet, hogy egyszer felmondod hangfelvevőre, és tanulásnál hallgatod olvasás közben.

2022. márc. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na, akkor örülök, hogy nem hibbantam meg. Pedig már a pszichiátria felkeresését is fontolgattam. :D
2022. márc. 22. 01:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem gàz.Én is csak így tudtam tanulni.Így maradt meg a fejemben màs módszerrel nem.
2022. márc. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ki az, aki másképp tanul? Én általában úgy mondom fel az anyagot, mintha egy prezentáció lenne, vagy mintha előttem ülne a felvételis bizottság. Nekem és sok mindenkinek csak ez a módszer vált be. Nyugi, nem vagy őrült.
2022. márc. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4, például én. Ha nem verset tanulok, akkor szépen, csöndben, magamban olvasva megy a tanulás. A verset is csak azért tanulom hangosan, mert egyrészt azt ugye szóról-szóra kell visszamondani (és abban a több érzékszervet érő ingerek jobban segítenek), másrészt közben gyakorlom az előadásmódot.

De van olyan ismerősöm, aki kiskorában úgy tanult meg tanulni, hogy hangosan olvasott, és még felnőtt korban is szüksége van rá.

2022. márc. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!