Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miután elvégzem az óvónői...

Miután elvégzem az óvónői képzést utána a mestert , automatikusan több fizetést kapok a mester miatt?

Figyelt kérdés
Vagy itt is csak akkor, ha olyan beosztásba vagyok,pl.: vezető óvónő???

#óvónő,
2022. márc. 26. 07:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
gondolkozok az óvodapedagógus alapképzésen , utána meg a neveléstudományi mestert végezném el...
2022. márc. 26. 07:30
 2/14 A kérdező kommentje:
jelenleg egy pályakezdő óvónő mennyi fizetésre számíthat?
2022. márc. 26. 07:30
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A mesterképzéssel egy fizetési kategóriával kerülhetsz feljebb, de ez az első öt évben a bruttó 312 ezer forintos fizetéseden nem fog változtatni, az ugyanis az alapképzéses és mesterképzéses kezdő pedagógusoknak egyforma. Ez nettóban alig több 200 ezernél. Itt meg tudod nézni a jelenlegi pedagógus bértáblát:


[link]

2022. márc. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mi az hogy "vezető óvónő"?
2022. márc. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A nevében benne van. Oda további szakirányú továbbképzést kell végezni.
2022. márc. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

5-ös

Ezt a "vezető óvónőre" írtad? Mert ha igen, akkor fogalmad sincs arról amiről beszélsz. Nem létezik olyan munkakör hogy "vezető óvónő". ( Igazából óvónő sincs, mert hivatalosan óvodapedagógus a nevük.)

Mégis kit vezetne, mikor a munkaideje 80%-ában egyedül van a csoportban a gyerekekkel, vagy max. dadus van vele, aki nem pedagógus hanem segítő személyzet?

2022. márc. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

6.

[link]

2022. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#6: Hivatalosan óvodavezetőnek szokták nevezni ezt a munkakört, melyhez az óvodapedagógusi diploma mellett általában közoktatás-vezetői szakvizsgát is elvárnak (ami diploma utáni 4 féléves egyetemi szakirányú továbbképzést jelent). De a köznyelvben vezető óvónőnek is szokták hívni, hiszen igazából ő a fő felelős az óvodában folyó oktató-nevelő munka színvonalának biztosításáért. Kisebb óvodákban igazából ő dönt szinte minden alapvető kérdésben.
2022. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

7-es

Az azért ciki, ha valaki nem tudja értelmezni a "vezető óvónő" és az "óvodavezető" közötti különbséget. Ilyen erővel aki egy Auchan áruházat vezet az a "vezető eladó"?

Tényleg te akarsz engem kioktatni óvodai témáról, mikor 36 éve dolgozok óvodapedagógusként?

1986-ban végeztem a Bem József óvónőképző szakközépiskolában ( igen, akkor még nem volt diplomához kötve!. Aztán '98-ban elkezdetem a főiskolai képzést esti tagozaton, mikor ehhez kötötték a munkakört. Azóta még két, a szakmához tartozó felsőfokú végzettséget szereztem ( egyik sem "vezető óvónő" - mert ilyen nincs!).

2022. márc. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

8-as

" De a köznyelvben vezető óvónőnek is szokták hívni"

Soha nem hallottam ezt, pedig 36 éve vagyok a pályán. Ez olyan, mint ha egy BKK garázs vezetőjét vezető buszsofőrnek hívnák.

2022. márc. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!