Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi pontok duplázása?...

Érettségi pontok duplázása? Ki az aki így jutott be egyetemre?

Figyelt kérdés

Például orvos szeretnék lenni, ehhez emelt biosz és emelt kémia kell.

Ha a tanulmányi eredményeim, azaz a 11. és 12. év végi eredmény kb 3-as végig, majd az érettségim is a magyar a matek, a töri, és az angol is 2-es és 3-as, DE! a biosz és a kémia emelt érettségi eredményem mindkettő 90% fölötti, akkor a rendszer ezt az eredményt megduplázza, valamint az 50+50 többletpontot is megkapom az emelt érettségik után? így 460 pontot kapok, és ez csak a biosz és a kémia emelt jó eredményei miatt?


Annyira hihetetlennek tartom, de a felvi.hu-n és a tanáraim szerint is lehetséges az érettségi pontokat duplázva számítani.



2022. márc. 29. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez ne legyen hihetetlen, mert így van. Sokan csinálják azt, hogy a felvételi tárgyakat tanulják jól, a többit meg csak azért, mert kell.
2022. márc. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Persze, hogy lehet.

Nem is értem, hogy miért kérdőjelezed meg a tanáraidat, és a felvit.

2022. márc. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez így lehetséges. Nekem is négyszáz feletti lett a pontom, amikor egy rakat tárgyból háromasom meg kettesem is volt. A két duplázós érettségin kívül pedig mind 3-as lett. Még jó, hogy így van, kit érdekel hányasa volt az orvosnak töriből.
2022. márc. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem hihetetlen szerintem. Én például úgy kerültem be duplázással, hogy két ponttal lett több pontom így, mint az érettségi átlagból. 😂
2022. márc. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen, lehetséges a két felvételi tantárgy duplázása a pontszámításnál. Nem akarlak elkeseríteni, de a valóság az, hogy egy AOK hallgató kisujjból kirázza ötösre a többi pontszámításba tartozó tárgyat. Hármasokkal nincs sok esélyed bekerülni.
2022. márc. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3. Ez ostobaság. Sokan csak a felvételi tárgyakkal foglalkoznak, mert pontosan ez az értelme a duplázásnak.
2022. márc. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én így kerültem be. Nagyon jó, hogy létezik ez a rendszer, én gimiben több, mint egy évig beteg voltam, szóval elég rossz jegyeim voltak egy ideig... nem lett volna jó, ha emiatt nem kerülhettem volna be egyetemre.
2022. márc. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehetséges, de nálunk a tanárok mindig azt mondták, hogy rizikós és ne alapozzunk csak erre. Szerintem pedig teljesen jó, hogy létezik ez.
2022. ápr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól is néznénk ki, ha a suliban kapott jegyek alapján egy életre megpecsélődjön az ember sorsa.
2022. máj. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!