Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi értelme van az egyetemnek,...

Mi értelme van az egyetemnek, ha a diplomásokkal/jó tanulókkal egyáltalán nem találom meg a közös hangot?

Figyelt kérdés

Jó tanuló vagyok, nyelvvizsgáim is vannak meg TDK-ra is készülök, viszont se az elitgimimben, se az egyetemen nem találom meg a közös hangot a többiekkel. Van egy áruház, ahova csak a társasàg miatt szeretek járni dolgozni, a párom is ott kisfőnök.

Sajnos ideje lenne gyakornoki munkát keresni, ami a diplomához köthető, illetve kezdem magam túlképzettnek érezni a munkahelyemen (én vagyok a legöregebb diák, és mivel sok éve ott vagyok, egyfajta “diákok főnöke” lettem.

A munkahelyemen túlképzett vagyok és az egyetemen meg kirekesztett, és sehol sem találom a helyem


2022. márc. 31. 16:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Van egy crossfites/spartai csapat is, ahova járok heti kétszer-háromszor, ott is vannak diplomások persze, de ott a teljesítmény számít, nem a végzettség
2022. márc. 31. 16:36
 2/7 A kérdező kommentje:
Ó és a munkahelyemen nincs irodai részleg, csak ugye a vezetőség, de HR, kontrolling, call center nincs
2022. márc. 31. 16:37
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Járj pszichoterápiára, hogy kiderüljön mi a probléma és orvosolni is tudják.
2022. márc. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%

Valószínűleg családi minta vagy a társadalom nyomására mentél egyetemre és valójában jobb lett volna szakmát tanulnod. Ennyiből, amit leírtál erre tippelek. Én is hasonló vagyok. 4 szakot is kipróbáltam és nem éreztem magam jól az egyetemen. Most egyéni vállalkozásban fogok abban a szakmában dolgozni, amit az egyetem mellett tanultam és az egyetemnek kb. semmi értelme nem volt.


Szakmát tanulni sosem késő. Kettőt meg tudsz csinálni ingyenesen.

2022. márc. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az egyetem is megy és szeretem, a tàrsasàgba nem tudok beilleszkedni
2022. márc. 31. 17:50
 6/7 anonim ***** válasza:
22%
Akkor az csak rajtad múlik és mi nem tudunk segíteni.
2022. márc. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy átérzem. Az hogy valaki hasonló érdeklődéssel bír, vagy ugyanolyan szintű végzettsége van, az nem összetartó erő: Minden társaságfüggő.


Kipróbáltam az MATE Budai Campusi Egyetemi Bonsai klubbot, a Magyar Rovartani Társaságot, 3 önismereti barátkozós csoportot, Anime klubbot, Rock-zene klubbot, Kertklubbot-na ott megmaradtam 3 ember miatt :). Mindezt 15-24 éves koromig.


Mindent megpróbáltam, rájöttem hol érzem jól magamat és kik azok akik úgy tisztelnek és fogadnak el, ahogy azt én elvárom-és én is ezt teszem a körülöttem lévőkkel. Természetesen a Kertklubban se mindenki szeret-én se két embert, de nem csinálunk belőle ügyet, mert nem akar egyikünk sem problemát ebből. Összetartó erő ott a kölcsönös tisztelet, a kertész szakmai tapasztalat és a növénycsere. És örülök, hogy 3 taggal a mai napig levelezek :). Nekem még nem sikerült diplomát szereznem, de nem ettől függ ki milyen. Nekem van diplomás, és nem diplomás haverom, és barátom is.


Érezd jól magad, én lelkiekben küldök egy nagy pacsit és egy ölelést :)!

2022. ápr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!