Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek nyelvi előkészítős...

Szerintetek nyelvi előkészítős osztálynak van értelme?

Figyelt kérdés

Szóval azon gondolkoztam hogy inkább ilyen 6 éves képzést jelölök meg de nem tudom hogy lenne e értelme meg hogy erre mennyivel nehezebb bejutni esetleg mennyivel könnyebb?


(jó vagyok a nyelvtanulásban és érdekelne is csak nem tudom mennyire lenne fontos ez a +1év)



2022. jan. 16. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
HA valóban intenzív a nyelvi képzés, vagyis megtanítjak a nyelvet, szerintem megéri. Van, ahol a kulcs tantárgyakat azon a nyelven oktatják, ott még inkább fontos hogy egy szintre hozzák a diákokat. Ha nem kell sietned pénzt keresni, még jól is jön a plusz diákév.
2022. jan. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én csak 5 éves nyelvi előkészítős képzésekről tudok...

Több típusa is van, egyénfüggő, hogy van-e értelme.

1. Teljesen új nyelvet kezdesz el tanulni nulláról, majd azt 9.-től kéttannyelvű tagozaton folytatod tovább, néhány tárgyat az adott nyelven tanulsz. Ez esetben a nyelvi előkészítő nagyon intenzív, egy év alatt nagyjából B2 szintre juthatsz el, az érettségivel együtt pedig automatikusan jár a C1 nyelvvizsga.

2. Korábban már tanultad a nyelvet és úgy folytatsz kéttannyelvű tanulmányokat 9.-től. Ebben az esetben jellemzően felmérik a nyelvtudásod szintjét, a nyelvi előkészítőt akár át is lehet ugorni, ha már B2 vagy ahhoz közeli szinten vagy.

3. Nyelvi előkészítő kéttannyelvű nélkül, már tanult nyelven. Ebben az esetben tényleg csak azon múlik, hogy te milyen szinten vagy az adott nyelvből. Ha B2 vagy ahhoz közeli szinten, akkor teljesen felesleges, egy év láblógatás.

Az én véleményem/tapasztalatom az, hogy a NYEK-nek csak kéttannyelvű esetében van érdemi haszna, pláne ha új nyelvet (pl. olasz, spanyol, francia) kezdesz el tanulni kéttanyelvű formában. Ideális, ha egy nyelven már beszélsz B2 közeli szinten - eleve az új nyelv esetén is egyfajta közvetítő nyelv az angol, anyanyelvi tanárok is vannak, akik nem beszélnek magyarul, velük angolul lehet kommunikálni.

2022. jan. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ mennyire tudod a nyelvet. A Nyek-nek szerintem csak akkor van értelme, ha egyáltalán nem vagy gyengén beszéled az adott nyelvet. Különben felesleges évpazarlás. Illetve akkor van meg értelme, ha utána kéttannyelvű az oktatás. Ennek megfelelően általában a Nyek és osztályokba könnyebb bejutni, mint Pl ugyanazon iskola emelt nyelvi osztályába. Kéttannyelvű osztályokba viszont nehezebb, mint ugyanazon iskola nem kéttannyelvű osztályába.
2022. jan. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Megéri. Számít az az egy év.
2022. jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetértek az előző hozzászólásokkal, ha alig vagy egyáltalán nem beszéled a nyelvet, akkor a nagyon jó, és ha két tanítási nyelvű teljesen, nem csak emelt nyelv. Írok példát: én spanyol kéttanba jártam, 0-ról kezdtük, több tárgy spanyolul ment. Mellette tanultam angolt, már általánosban is és gimiben is tovább. Az ötödik év végén két felsőfokú nyelvvizsgával érettségiztem és indítottam az egyetemet. Sok ismerősöm járt angol kéttanba, ide alapból angol nyelvtudással kellett jönni. Ők szintén felsőfokú angol nyelvvizsgát kaptak, de az nagyon ritka volt, hogy mellette a második idegen nyelvből is elérjék ezt a szintet (persze volt ilyen). Nyilván ez is egy tök jó dolog, de én azt mondtam, ha van lehetőséged arra, hogy a kéttannyelvű “nyelve” legyen egy új nyelv, és mellette folytasd azt amit már tanultál (ha ez angol vagy talán még német is, akkor tök könnyen “ragad rád” amúgy is az életben), az sokkal jobban megéri, hálás leszel majd magadnak.
2022. jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nyelvtanár ismerősöm mondta hogy szerinte nem mindig éri meg. Abban az egy évben kiesel a többi tantárgyból, és nem sok esetben hallottam még arról hogy ténylegesen letett volna nyelvvizsgát az illető. Hogyha jár valaki külön nyelvtanárhoz, és esetleg emelt szinten tanulja a nyelvet akkor nem sok különbséggel ugyan ott van.
2022. jan. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez mindig iskolafüggő és tanár. Saját példa infó szak, osztály több mint a fele emelt angolra ment maradékeg összehozta a nyelvvizsgát.

Persze hogy lesz nyelvvizsgája így, de a szakmai órák borzasztóak voltak. Se baj több bölcsész lesz.

Én diszlexiásként jól jártam vele így is csak gép előtt írják levelet a helyesírásom miatt.


Diák nyelvre fókuszál egy évben kevesebb órája lesz szimplán abban az évben. Ha általános iskola után mentális meghurcoltnak érzed magad akkor ez az egy év feltöltő lehet. Tanulásból ténylegesen nem esel ki mellette. Be kell járni tanulni attól és készülni ez semmenyivel nem különösebben mástárgynál.


Fontos 6 év sok lesz mindegy mi van. Gondol technikum lesz az én szakgimi időszakban érettségikor leléptem szakmai oktatás színvonala miatt mint a többiek.

2022. jan. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!