Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek ha ki vagyok égve?

Mit tegyek ha ki vagyok égve?

Figyelt kérdés

Üdv mindenki!

Jelenleg 11. osztályos gimnazista vagyok, kitűnő tanulók közé tartozom, és ott akarom hagyni az egész iskolát úgy, ahogy van….

Az utóbbi 2 évben szinte minden szerettem volna lenni, a mérnöktől kezdve, idegsebészen át a fizikusig. Jelenleg fizikusként tudnám elképzelni magam a jövőben, mivel ez az ami igazán érdekel. Viszont az elmúlt hónapokban egyátalán nincs kedvem a tanuláshoz, egész nap aludnék, és közben folyamatos szorongással szenvedek tanárok, házi feladat, tanulás, azonban leginkább amiatt, hogy sikeresen helyt álljak majd a jövőben. A jegyeim nem romlottak, azonban úgy érzem, ez sem fog sokáig így maradni. Elkezdtem mindent halogatni, szeptemberben úgy álltam neki, hogy milyen jó lesz, alapvetően imádok tanulni, szeretem magát a megértés folyamatát, a tanulást, mint időszakot, most viszont teljesen reménytelenül érzem magam. Ennek tetejében úgy érzem nincs a környezetemben egyetlenegy ember sem, aki oldalba tudna vágni, hogy szedjen össze magam, senki sem tud értelmes vagy ,,nyugtató” dolgot mondani, egyszerűen nem tudom merre halad az életem. 17 éves vagyok, és ott tartok, hogy egész nap az ágyban feküdnék és aludnék. Arra is gondoltam, hogy nem megyek egyetemre. Folyamatosan kattogok, hogy mivan ha kibukok onnan, közben pedig hatalmas nyomást érzek, hiszen folyamatosan azt látom, hogy velem egykorú diákok versenyeket nyernek meg, top egyetemekre kerülnek be, én pedig azt sem tudom hol állok fejben.

Csak szerettem volna leírni, nem tudom mennyire összeszedett, egyszerűen kétségbe vagyok esve, és el vagyok keseredve. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.

Nem tudom meddig tudok még ebben a mókuskerékben létezni, de már elég fura gondolataim vannak, és nincs olyan nap, hogy ne sírnék a stressztől.

Köszönöm, ha valaki végigolvassa.



2022. ápr. 2. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Van a sulitokban iskolapszichológus? Beszelj vele!


Szüleiddel nem tudod ezt megbeszelni?

2022. ápr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A te korod tájékán szinte mindenkinek van egy ilyen korszaka, el fog múlni.
2022. ápr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát igazából fizikán 50-50% hogy bent maradsz-e. Szóval ha ilyen aggódós vagy nézhetsz B tervet, ha kibuknál.
2022. ápr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szörnyű, hogy ennyi évesen így érzel. Engem ez csak egyetemen talált meg és nagyon nehéz kikeveredni belőle.

Először is a nyomást magadnak kreálod, nem kellenek a nagy elvárások, nem kell versenyt nyerned és nem kell mindenből ötösnek sem lenni. Ha tudod, hogy fizikus szeretnél lenni, akkor az ahoz szükséges dolgokra koncentrálj. Ne stresszelj rá pl. egy töri tz-re vagy magyarra.

Kapcsolódj ki, engedd meg magadnak a szórakozást. Fel fognak venni úgy is egyetemre, fizikán picur a ponthatár.

Ha szeretnél beszélgetni erről az egész nap alhatnékról és a többiről nyugodtan írj.

21/L

2022. ápr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Valami zavarhat talán nem tudod hogy mi, ezen segít a napi sport pl.kocogás olyan tempóban olyan sport ami jólesik,.. teljesen levezeti a stresszt és örömet ad . Egészséges étkezésre is rávezet majd . , youtube, mobil app-ok is vannak...


Napi pár perc belső elmélyedés, ébredéskor elalvás előtt. Kristálytiszta választ ad a mélybe lévő kérdésekre....youtube vezetett meditáció, rövidek legyenek először

Nemhiába a mondás: Fejétől bűzlik a hal, azaz minden probléma szellemi eredetű, ahogy értelmezzük a sok sok történést és elraktározzuk.. A belső én-Isten kapcsolat segíti életed "istenessé" tenni.


Tanulj meg egészségeset gyorsan főzni, nagyon fontos

Akármit csinálsz bölcseletekkel mindig foglalkozni segítenek az útravaló jótanácsok Védák, Buddha, Jézus szavai..ezek a legfőbbek, mivel a szellem az anyagban csapódik le és az anyag a szellem hordozója csupán.


Sokoldalú tehetség nyitott szellemiséggel lehetsz ezért érdekel egyszerre sok minden és ha van kitartásod el is éred, lehet hogy csak sorban egymás után és menet közben változhat is a terv...lehet hogy párhuzamosan is..

ne add fel ami érdekel kitartóan járj rajta sikerül ahogy sikerül a lényeg maga az ÚT, legalább útközben jól érzed magad ..ha az út átmenetileg nem igazán érdekes akkor a hobbi feltölt ..

2022. ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!