Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim vannak,...

Milyen lehetőségeim vannak, milyen gimit válasszak?

Figyelt kérdés

7. Osztályos tanuló vagyok. Jelenleg Fóton járok iskolába. Négyes körüli átlaggal jövőre, hova vesznek fel gimnáziumba? Németet, és angolt tanulok első osztálytól. Angolból B1 körüli szinten vagyok, a németemet pedig inkább nem említem meg külön, mert hiába jók a jegyeim, annyira nem megy.

Viszont fogalmam sincs milyen gimik vannak egyáltalán, vagy, hogy melyik lenne jó nekem. A 0. osztályos nyelvi év nagyon szimpatikus. Szóval olyat szívesen választanék. És Budapestre is szívesen bejárnék tömegközlekedéssel. Olyan preferenciám lenne még, hogy olyan állami vagy alternatív iskolát választanék, ahol tényleg emberként viszonyulnak a diákokhoz, mert sok nagyon durva történetet hallottam ismerősöktől, hogy milyen megaláztatásokban volt részük tanárok által.

Valaki kisegítene, vagy, adna valami tanácsot? Mert én őszintén szólva nagyon félek.



2022. ápr. 2. 23:06
 1/2 anonim ***** válasza:

A központi felvételi nagyobb súllyal számít a felvételinél, mint a hozott pontok. (Esetleg ugyanolyan mértékben, ha nincs szóbeli felvételi.) A pontszámítás iskolánként eltérő. Egészen más lehetőségek nyílnak meg előtted, ha 80 vagy ha 50 pontos központit írsz négyes átlag mellett.

Javaslataim: Térképezd fel, hogy milyen iskolák vannak elérhető távolságra tőled. Ebben segítségedre lehet a

google map útvonaltervező,

tanulmányi terület kereső: [link]

Képzéstípusnál a gimnáziumot válaszd ki, majd a további keresési feltételekre kattintva a 4 évfolyamos gimnáziumot (1+4-es tagozatokat is kilistázza.)

Ha a megyénél Budapested választod, akkor alatta kerületre is tudod szűkíteni a keresést. Az iskola neve alatt meg tudod nyitni a mostani felvételi tájékoztatóját. Jövőre ez módosulhat persze, de a legtöbb suliban ugyanazok a tagozatok szoktak indulni.

Iskolakereséshez még ezt a két oldalt ajánlom

[link]

[link]

Ha tetszik valamelyik iskola, akkor próbálj információkat szerezni róla.

Érdemes ismerősöknél érdeklődni. Itt a gyakorin is rákereshetsz az iskola nevére. Illetve még ezt a két oldalt ajánlom:

[link]

[link]

Itt megnézheted, a korábbi évek szóbeli behívási és felvételi ponthatárait: [link]

Itt pedig megtalálod a korábbi évek felvételi feladatsorait: [link]

Hajrá!

2022. ápr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm!
2022. ápr. 3. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!