Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyivel érdemes kevesebb...

Mennyivel érdemes kevesebb súllyal végezni a merevlábas felhúzást, mint a konvencionálisat? Itt mennyire fontos, hogy bukás közelében dolgozzak?

Figyelt kérdés

Először is, kezdőnek mondom magam. Nem edzek régóta.

Konvencionálisat kétszer végeztem, 85 kg-ba nyomtam bele talán 5-6 ismétlést az utolsó sorozatomban. Merevlábast ez idő tájt 30 kg-mal végeztem nagyjából, ha jól emlékszem.

Ha most ugyanabban a formában lennék, akkor hány kg-mal lenne reális végezni a gyakorlatot?

Illetve tudomásom szerint a merevlábas felhúzás máshogy dolgozza meg a combhajlítókat, és inkább nyújtó gyakorlat. Illetve kisebb súllyal is kell végezni, így pedig elég magas ismétlésszámmal dolgozok. Pl. 20-25 ismétlés simán ment a 30 kg-ba, de szerintem több is ment volna. Kicsi volt a súly? Ilyenkor is szükséges bukás közelében szériázni?


185/74/19f (akkoriban 80 kg)



2021. jan. 14. 01:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Merev labast nagy sullyal csinald inkabb. 12ismetles ala hulyeseg menni. Hat nyilvan kezdo vagy meg mindenki mast bir. En 70kg vok 130al huzok 8 akat. Merevlabas 80kg korul 10-12
2021. jan. 14. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az 1#jol irja.A magas ismetlesszám azért nem jó,mert az alsóhatad előbb kifárad,mind a combhajlítóid,amik a nagy súlyra reagálnak jóbban.

Most lehet pontatlan leszek,ezert ne vedd keszpénznek.De ha 85 kilóval csináltad a rendes felhúzast,akkor merev lábbal ezt legalabb 60 kilóval kellett volna ugyanakkor.

2021. jan. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért mielőtt rádob 30kg-t az eddigi 30-ra inkább fokozatosan kellene, mert az lesz a vége, hogy hátból húzza az egészet.

Ilyen 25 ismétléseket nem a legjobb csinálni az biztos, de csak akkor emelj a súlyon, ha a formát meg tudod tartani és érzed azokat az izmokat amiket a merevlábasnak dolgoztatnia kellene.

Igazából minden gyakorlatnál ez van, nem kell ehhez meg ahhoz hasonlítani, csináld annyival amennyivel forma megtartásával bírod.

2021. jan. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És a bukás közelében végzett gyakorlat itt is szükséges?
2021. jan. 14. 13:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze.A combhajlító egy jol terhelhető izom.6-8ismétlés ennél a gyakorlatnál jó megkőzelítés.Nem kell finomkodni,ugyanis a farizom is eleg rendesen besegít.Az meg nagy izom.

A 3 asnak annyiban igaza van,hogy nem kell mindjárt nekiugrani!A 2 válaszomat annak fényében írtam,hogy a helyes forma megy,és nyilván az akkor az nem most van.Tehát nyilvan nem 60 kilóval kezdesz.Csak egy általános viszonyítasi alap volt a konvencionális felhúzáshoz mérve.

A sokismétlés meg azért rosszabb is,mert ha nincs meg a kellő koncentráció,épp akkor sérülsz le mikor a 20 ismetlésnél szétesik a mozgássor.Az túl hosszú sorozat,hogy rá tudj figyelni.

Pontosan ezért sem húzunk fel 20,25 öket bukásig.


És igen.El lehet menni bukásközeli allapotig.De ha bennhagysz 1,2ismetlést,az nem baj.

Mint mondtam az alsóhat előbb beadja a kulcsot.Ezért azzal a bukással óvatosan.Ha görbül a hatad már,akkor az egyaltalán nem jó,onnantól hátból próbálod húzni,ami serülesveszélyes.

A bukás nem mehet a végrehajtás rovasára,és a hajlítokban kell erezned!!Inkabb hagyj bent 1,2 ismétlést.

2021. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!