Motiváció a tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy lusta vagyok. És valahogy el kéne jutmom odáig, hogy legalább egygolytában tudjak 1 órát tanulni, anélkül hogy elterelődnék. Segítnenétek? (Ne ilyet mondjatok, hogy gondolj a jövődre, mert az csak pár évig használt, mert nem láttam soha azt, hogy érne valamit)

2022. ápr. 4. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A pomodoro módszer nem segítene? Pl. ha eleinte csak 10 percig (vagy ameddig tudsz) próbálnál koncentràlni, utána tartasz 2-3 perc szünetet, mikor elkalandozhatsz, majd újra a 10 perc tanulás? (A pomodoro módszerre gondolok.) És ha ez megy akkor növelni a 10 percet. Egy óra egyben szerintem nem fog még menni.
2022. ápr. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
1 órát egyfolytában sehogy. Én egyetem alatt is 25-30 perc tanulás, 5-10 perc pihi felosztásban tanulok. Egyébként meg tanuld azt, ami érdekel.
2022. ápr. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem meg szard le, menj el dolgozni, majd 1 év után a soron rájössz, hogy tanulni jobb, hogy olyan munkát végezz amit szeretsz. Nem kell nekünk adnunk motivációt(hisz nem is tudunk), magadat kell motiválnod azt meg tapasztalatok útján tudod.
2022. ápr. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez személységfüggő, én 4-5 órát vagy többet is tudok tanulni egyfolytában, nem szeretem félbeszakítani a belemerülést. A pomodorot próbáld ki. Ezen kívűl, ha úgy tanulsz, hogy hangosan mondogatod azon változtas. Mondjuk elolvasod, aztán megpróbálod felidézni vagy leírod vagy lerajzolod. Készíts kis jegyzeteket és szóban egészítsd ki.
2022. ápr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Aceismyface, ez egy darabig működött, mint motiváció, hogy "gondoljak a jövőmre" de nem működik hosszú távon
2022. ápr. 5. 16:28
 6/8 A kérdező kommentje:
A többieknek meg nagyon köszönöm, ki fogom próbálni!
2022. ápr. 5. 16:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Trükkös dolog ez a motiváció. Úgy használják az emberek, mint valami pajzsot, hogy ha nem vagyok motivált, akkor nem tudok megtenni semmit, mert hát nincs meg A Motiváció. Szerintem ez hazugság. Nem motiváció kell a munkához meg tanuláshoz, hanem önfegyelem. Nem azt kell keresni, hogy baromi lelkes legyél és legyen kedved mindig mindenhez, hanem azt kell keresni, hogy hogyan tudod fegyelmezni magad. Vannak dolgok, amiket akkor is meg kell tenni, ha semmi kedved hozzá. Ez az egész életben így van. Nyilván, klassz, ha lelkes vagy és motivált és visz a lendület. De ha nem visz, ha nem akarod, akkor is meg KELL csinálni dolgokat, mert hosszútávon következménye van, ha nem teszed! Én ezen is elgondolkodnék, nem csak azon, hogy hú, a motiváció...
2022. szept. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: Teljesen egyetértek!
2022. szept. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!