Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért tűnt el minden motiváció...

Miért tűnt el minden motivációm a tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem.Akkoriban jól tanultam,úgy éreztem,hogy fontos.Akartam a jobb jegyet.Akkoriban úgy volt,hogy törekedtem a minél jobb jegyre.Az érettségim is elég jó lett.Most egy OKJ-n tanulok.De teljesen ellustultam ebben az új iskolában.Nincs semmi kedvem tanulni.Nem is érdekel.Holnap is írunk,de semmi kedvem simcs nekiállni tanulni.Teszek az egészre.Kár volt ide jönnöm,jobb lett volna,ha elmegyek fősulira

2017. febr. 19. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem szereted azt a szakmát, akkor sok értelme nincs neki.
2017. febr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Talán mert inkább fősulira szeretnél menni. Ha valami olyat fogsz tanulni, ami tényleg érdekel, visszajön a tanulási morálod. :)
2017. febr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne csüggedj el! Minden értékes amit tanulsz.

Valószínűleg kiábrándultál a suliból és/vagy a szakból. Ha ráépülő a fősuli érdemes elvégezni az okj-t, ha nem, akkor inkább csináld a fősulit. Nincs semmi gond ez is egy lépés, amire majd boldogan fogsz visszaemlékezni. Az élet nem egyenes, mint ahogy a fiataloknak a suliban tanítják. Sajnos az élet "kegyetlensége" valójában nem rossz, sőt egészen felemelő érzést ad. :D

2017. febr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!