Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rajz fakt?Vagy válasszak mást?

Rajz fakt?Vagy válasszak mást?

Figyelt kérdés
Az új oktatási rendszer miatt valasztanom kell kötelezően egyet jövőre.Úgy kezelik mint plusz egy tantárgyat,szval osztályzás is van.A töri/magyar/föci jön még szóba viszont félek hogy kevés lennék oda(így se vagyok jo tanulo,szigoru a suli es nehez a tananyag szamomra),de ha megis e kettő közül valasztok akkor konnyebb dolgom lenne az erettsegin.A rajzot azert valasztanam mert korabban is jartam pl rajz szakkorre hobbikent szeretek festeni a rajztorit meg meg tudom tanulni viszonylag konnyen,de kicsit parazok hogy megutalnam igy mert eddig mindig az volt hogy valami megtetszett suliba is elkezdtem magasabb oraszamba tanulni es megutaltam.Egyépként nem kell a valasztott targybol leerettsegiznem mert mar megvan a plusz targyam csak ugye kotelezo-_-.Koszi a valaszokat<3

2022. ápr. 6. 01:05
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

*Egyébként


A rajz fakultáció nem arról szól, hogy rajzolgattok jobbra-balra, hanem kőkemény művészettörténetet fogtok ott tanulni.


Nem is értem, miért kötelező faktot választani. Mi az az újdonság, ami miatt kell?

2022. ápr. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

1. Már anno 2015-ben is kötelezően kellett faktot választani, amikor tizenegyedikes voltam, ment akkor is a variálás, így csupán egy ismétlő óra volt, csakhogy bent rohadjunk 3:30-ig. Köszönhetően az ötödszörre is megválasztott narancsos mély keresztény kormányunknak...


Amúgy kérdező, én a földrajzot választanám, az még emelt szinten se megtanulhatatlan.

2022. ápr. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk a fakt arról szólt anno, hogy azt válaszd, amiből emelt szinten szeretnél érettségizni. Van ilyen? Mész egyetemre? Mi kell oda? Ez legyen a szempont, ne a jajjúgysemegy.

Ha nem tervezel továbbtanulni, akkor valami olyat válassz, amit élvezel. De a rajz se csak rajzolgatás lesz, hanem a vizuális kultúra és a művtöri széleskörű megismerése.

2022. ápr. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk már 2006-7 körül is kötelező volt, szóval nem annyira újkeletű a dolog. Sőt, nálunk kettőt kellett választani, igaz, utólag lehetett kérelmezni az egyik lemondását, ha mégse jött be.
2022. ápr. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy mondta valaki, művészettörténelmet fogsz tanulni, nagyon ritkán fellélegezhettek néhány vonal erejéig.

Én akkor már inkább a másik 3 választásból választanék. Lehet, hogy többet kell tanulnod, de így a jövődet is könnyíted (érettségi), hidd el lesz amiért hálás leszel utána.

De ahogy gondolod

2022. ápr. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 2012-ben érettségiztem, nekünk nem kellett kötelezően faktot választani, ezért nem értem, hogy mi ez, hogy a fakultáció kötelező.
2022. ápr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásért késő volt már.Kötelezően 2-t kéne választani amiből asszem 1-nek valamilyen természettudomanyinak kell lenni vagy valami ilyesmi,de én emelt bioszos osztályba járok ami kitesz egy faktot (+2 biosz 1 heten)ezért csak egy kell kötelezően,a miértje pedig hogy ilyen az "új" oktatási rendszer.Én se nagyon díjjazom.3#-as a faktra mostmár nem csak az emelt miatt mennek hanem előrehozott érettségi,plusz érettségi tantárgy,gyakorlás miatt is meg ugye muszáj alapon.Gondoltam hogy nem csak rajzolgatás lesz erre felkészültem:).Igazából ami nehezíti a dolgot hogy osztályozni fogják és nem adható le csak évvégén.Lehet rákérdezek majd a rajz tanárnál hogy mennyire szigorú nehéz a fakt és hogy erdemes e oda menni ha nem vizsgazok belole.(Németből és bioszból tervezek érettségizni a faktnak választottbol nem.)
2022. ápr. 6. 16:05
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja es koszi a valaszokat<3
2022. ápr. 6. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!