Növényorvosi szak?

Figyelt kérdés
Van e értelme, elhelyezkedési lehetőségek érdekelnek...

2022. ápr. 6. 09:06
 1/5 anonim válasza:
100%
Nem tudom, milyenek az elhelyezkedési lehetőségek, de hogy gyönyörű szak, az biztos. Ha nyugodt életet akarsz, ezt válaszd. Szerintem rajtad múlik, hogyan boldogulsz majd ezzel a végzettséggel.
2022. ápr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A növényorvosi 2 éves mesterképzés. 3-3,5 éves alapképzés után mehetsz rá. Ha más nem, már a szaktársaidtól, tanáraidtól utánakérdezhettél volna.


De egyébként igen, jó szakma, bármilyen kis mezőgazdaságba, vagy mezőgazdasági nagyvállalathoz elmehetsz vele. Jól is keresnek. Nálunk már télen az egyszerű traktoros, úgy hogy nem is dolgozik meg kapja a nettó 200-at.

A növényorvos irodában és terepen is dolgozik. Nagyon szép szakma.

2022. ápr. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2.


De szerintem a kérdező még nincs túl a BSc-n.

Csak ez az MSc érdekli, és ha nem lehet vele jól elhelyezkedni, akkor lehet hogy már eleve nem is ehhez kapcsolódó alapszakra menne…

Persze ez csak tipp.


Amúgy tudnál írni kicsit arról, hogy mondjuk egy mezőgazdasági nagyvállalatnál mit csinál egy növényorvos, a mindennapokban? Laikusként nehéz elképzelni…

2022. ápr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

3

Sajnos sok gimnazista nem tudja a különbséget, hogy mi alapján mehet mesterre vagy alapra. Sokan azt hiszik, egyből jelentkezhetnek mesterre. Elég régóta vagyok már itt a közoktatásban, tudom. :D

2022. ápr. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok területen el lehet vele helyezkedni, az újságírástól a gazdaságokon át multiknál. Sok függ attól mennyire vagy jó a szakmádban - egy több száz hektáros gazdaságnál százmilliók is múlhatnak egy jó vagy rossz döntésen. Sok növényorvos dolgozik üzletkötőként is: BASF, KITE stb.

A fb-on van egy profil Kárkép néven vagy pl.a Kiskert kárkép. Mindkettőn növényorvos írja a posztokat. Szerintem bármelyiküket megkeresed szívesen segítenek. Mivel ez mesterképzés, a felvi.hu-n érdemes utánanézni, milyen alapszakok elvégzése után lehet jelentkezni.

Amit még tudok ajánlani: minden megyében van Növényorvosi Kamara, velük felvenni a kapcsolatot, illetve elmenni valamelyik agráregyetem nyílt napjára.

2022. ápr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!