Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek, tapasztalat...

Mi a véleményetek, tapasztalatotok az SZTE Mérnöki Karról?

Figyelt kérdés

Műszaki irányban tanulok tovább valószínűleg, de még bizonytalan vagyok, hogy pontosan hová menjek, milyen szakra, gondolkodom SZTE-MK-ban is. Elsősorban olyanoknak lennék kíváncsi a véleményére, aki ide jár/járt, vagy van ilyen ismerőse.


Ami érdekelne többek között:


-Egy-egy szak mennyire nyújt átfogó ismereteket a szakmához? Szűkebb területen elmélyed, vagy inkább mindenből egy kicsit ad?

-Mennyire hajtja szét magát az ember, ha komolyan veszi, marad-e idő/energia egyéb tevékenységekre (hobbi, stb.)?

-Mennyire elméleti/gyakorlati jellegű egy adott szak?

-Milyenek az oktatók, milyen a diákközösség, milyen a mentalitás általánosságban?

-Milyen a kollégium?

-Bármi egyéb, amit szívesen megosztanátok.


Köszi a válaszokat előre is!



2022. ápr. 6. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

SZTE-s vagyok, de nem mérnökin, a bátyám viszont igen. A mérnökiseknek eléggé szét vannak szórva az órái a városban, rohangászni kell. Van egy fő épületük, de ettől függetlenül nem sok óra van ott. Fizika tudtommal nem vészes, a matek sem annyira. Kollégium mind rendben van a Károlyin kívül, az egy vicc kolesz (pl hozzáérsz az ajtóhoz és kiesik ajtófélfástól) és csak buliznak ott.

Az hogy mennyire elméleti vagy gyakorlati ez szak függő és mivel szakot nem írtál így nehéz erre válaszolni.

Van pár mérnöki dögunalmas tárgy, de letehető.

2022. ápr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hova valósi vagy? Miért nem gamfra mész? Fiú vagy lány vagy?
2022. ápr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az intézménynél majdnem fontosabb , hogy milyen iparágban leszel mérnök. Hazai élelmiszer, agrár, epitoipar sajnos kevésbé buli anyagilag meg mérnökkent is. Gepesz, villamos-IT, mechatronikai mérnök területek a jók , fejlődő iparágak, van tőke, ìgy jó fizetés is. Agrár meg építő iparban túlóra hegyeket kell sajnos vállalni saját meglátàsom szerint, hogy utol érjük talán őket.
2022. ápr. 7. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3as te miben dolgozol?
2022. ápr. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Építőipar mérnök, volt hogy heti 60 órákat toltam, havi 3 szombat átlagosan.


A nagy hazai iparágakban a leggányabb a környezet és még kevésbé fizet is.


Gép gyártó multiknál és IT vonalon van normalis bér emberi munkaidőben.

2022. ápr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
2-es: 19/F vagyok, Kiskunfélegyháza környékén lakok. Most érettségizek, utána még maradok egy évet technikusnak, úgyhogy jövőre felvételizek. Egyébként szóba jöhet még GAMF, vagy BME is, csak szeretnék érdeklődni, hogy melyik lenne a legjobb döntés.
2022. ápr. 9. 16:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen technikus leszel?
2022. ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Gépész.
2022. ápr. 13. 19:03
 9/11 anonim ***** válasza:
SZTE mk gépész szak, nem lesz egyszerű menet ha ide jössz😅 Első évben mi 25-ből 5 en maradtunk. Ez magáért beszél úgy gondolom. Nehéz. Fájni fog minden vizsgaidőszak, nagyon. Életed se lesz mellette abban a 1,5 hónapban évente kétszer. Amúgy az oktatás színvonala egy nagy F O S, egy két tanárt leszámítva. Matekkal szo.pni fogsz mint a legtöbb ember, 3 félév matek lesz, ami nem középiskolás matek, hanem kőkemény kalkulus, számok csak elvétve fordulnak elő benne.
2022. jún. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es te hova jártál? Vicc az egész szak. Ok, a mateknál oda kell tenni magad, de én például mindigis jó voltam matekból, simán megvolt a 4-es végig. Többi tárgy egy vicc. Ha újra mennék gépésznek, akkor vagy győr vagy gödöllő. Többi kuka, mert csak elméleti oktatás van.(kb itthon is meg tudom tanulni könyvből)
2022. jún. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!