Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kedves gyógyszerészek, gyerek...

Kedves gyógyszerészek, gyerek mellett el lehetne végezni a Gytk-t?

Figyelt kérdés

Gyógyszerkiadó szakasszisztens vagyok. 30 éves, jelenleg itthon a 2 éves kislányommal. Emelt érettségiznék. Általánosba,gimibe nem tanultam, nagyon bánom. Matekból 2es voltam, kémiát általánosban tanultam utóljára, szintén 2es..Bioszból 5ös voltam,nem tanultam abból sem sokat,viszont azt az órán megértettem,megjegyeztem hamar.

Család mellett mennyire kivitelezhető, hogy gyógyszerész legyek? (Felkéne mondanom 5-6 évre,valószínűleg visszavennének.Párom fizujából élnénk)

Jelenleg esténként van 2,3 órahossza szabadidőm.



2022. ápr. 14. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. a reménytelen kategória. :(
2022. ápr. 15. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Én kitűnő tanuló voltam középiskolában, az utolsó percben döntöttem a gytk mellett, addig teljesen másra készültem, pontokkal jutottam be az egyetemre. Mindig ötös voltam kémiából, de csak a normál iskolai szinten, na az egyetemen úgy repültem, mint a győzelmi zászló, azt sem tudtam, hol vagyok. Ha oda akarsz menni, járj el előtte különtanárhoz kémiából, mondjuk matekból sem ártana, mert az sem fog menni.
2022. ápr. 15. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

"esténként van 2,3 órahossza szabadidőm"

Az édeskevés... Csak a pénz miatt akarnál gyógyszerész lenni?

2022. ápr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bensdorp ***** válasza:
100%

Az esti 2-3 óra a napi tanulásra csak akkor lehet elég, ha:

- egyetemi városban éltek, és nappal sem Te vagy a gyerekkel (majdnem egész nap bent kell lenni az órákon)

- és ha vizsgaidőszakban hetekre szintén más tud rá vigyázni (az kb. 2 hónap folyamatos magolás, szinte csak enni van idő mellette).


Nekem biztosan nem menne anyaként, pedig elég jó teljesítménnyel végeztem akkor még gyermek nélkül, de úgy is borzasztó nehéz volt. A 2 évesem mellett már csak az asszisztensit tudnám elvégezni, az egyetem sajnos teljes embert igényel. 10 év múlva szerintem már megoldható lenne, a fenti feltételek könnyebben teljesülnek.

2022. ápr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!Elsősorban az emelt érettségire kellene felkészülnöm. Arra 1 év minimum kellene szerintem. Este 2,3 órát tudnék tanulni rá.(biosz,kémia)

A lányomat novembertől oviba vinném,így sokkal több időm lenne tanulni.

A volt főnökasszonyom mindíg szivatott a munkahelyen. Minden nap szakmai dolgokkal piszkált és megszerettem. Eleinte teherként éltem meg,aztán megköszöntem neki és utána nem foglalkozott velem tovább ebből gondolom hogy kiakart csinálni mint jó pár embert,de mindegy is..Hosszú téma. Szóval megszerettem ,érdekel mélyebben, nyílván a pénz sem elhanyagolható,de csak azért nem csinálnám. Csak olyan távoli lehetetlen dolognak tűnik nekem. Lehet hogy valami könnyebben kivitelezhetőbe kéne fognom. De hogy mibe azt nem tudom. Azt is nézem hogy mivel tudok könnyen elhelyezkedni.

2022. ápr. 17. 22:47
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Ha eddig tényleg csak asszisztens voltál, akkor azért elég jó érzés lenne, ha gyógyszerésznek lépnél elő, jobb fizetés, nagyobb a hatásköröd és kissebb a burn out veszélye, nem tudom sokszor az asszisztensek hogyan bírják azt a sok baszogatást meg kontrollt (én igyekszem majd jobb lenni ennél).

Ami az egyetemet illeti... hát igen. Félek, ha középsuliban szartál bele a tá ulásba meg nincs meg az a jó kis reálos felfogásod/érzéked, akor nem fogsz it messze jutni. Lesz itt bőven matek, fizika meg ugye kémia ( az a kémia kettes elég durva középsuliba, persze nem ez fogja megmutatni, hogy lehet-e belőled gyógyszerész, de aki anno így szart bele a tanulásba az feltételez egyfajta szorgalom vagy megértésbeli problémát, alapok hiányát).

Ha érzel affinitást akkor viszont vágj bele, a ponthatárok nem olyan elképesztően magasak és nagy a hiány a pályán jelenleg.

2022. máj. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azóta hogy állsz ezzel?

Nekem személy szerint, az a véleményem, hogy a gyógyszerészeti egyetem is állati nehéz, az orvosival vetekszik, de talán még szivatósabb is lehet.

Minden esetre, ha meg vannak a képességeid (ez nagyon fontos!), és tudsz napi szinten erre 2-3 órát rászánni, sikerülhet.

De ez így necces.

2022. nov. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!