Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek elég lehet ez...

Szerintetek elég lehet ez ennyi pont orvosira? Illetve mik a pro-kontra érvek orvosi, és gyógyszerészeti mellett, melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

412 pontom van, és PTE lenne a cél minden esetben. A gyógyszerészeti szak már biztos megvan, de kicsit vacillálok még. Nagyon szeretem a kémiát, és sokkal inkább reálos beállítottságú vagyok, ezért úgy érzem nekem könnyebb lenne a gyógyszerészeti, nem mellesleg, pedig a pénz, és a család sem utolsó szempont, amelyekben szintén a gyógyszerészetivel járnék jobban. Mindig is érdekeltek az anyagok, kölcsönhatások, illetve gyógyszerek, hogy hogy készülnek, stb. Azonban mindezek ellenére az orvosi felé jobban húzok, mindig is az akartam igazán csinálni, és szívesebben lennék orvos mint gyógyszerész, azonban reálisan gondolkodva nekem a gyógyszerészeti boldogabb, nyugodtabb életet jelentene.

Szerintetek ez alapján mi lenne az ésszerű sorrend? Jelenleg első a PTE ÁOK, második a PTE GYTK a sorrendemben. Illetve szerintetek elég lehet 412 pont idén orvosira? Mennyit emelkedhet tavalyhoz képest a ponthatár?



2021. jún. 2. 17:35
A kérdező szavazást indított:
400>
400-410
410<
33 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég lesz, és ha a felsorolt érvek ellenére is tényleg odahúz a szíved, akkor bánni fogod, hogy nem orvosira mentél, maradjon így a sorrend.:)
2021. jún. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Remélem tényleg elég lesz a pontom, mert csúszni semmiképpen nem akarok..

2021. jún. 2. 18:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha orvosira esetleg nem lesz elég a pontod, de tényleg ez az álmod, akkor az az egy év nem számít semmit, hidd el!:) Utána életed végéig csinálhatod azt, amit igazán szeretnél. Orvosin nem számít cikinek, ha valaki egy-két-sok évvel később kezdte el az egyetemet, szinte az a normális. De ha úgy alakul, akár a gyógyszerészetet is elkezdheted és lehet abba is bele tudsz szeretni, a leírásod alapján nem tűnik annyira idegennek tőled. Ha pedig nem tetszik, akkor se lesz késő váltani, ez ilyen, mindenki saját magának tudja csak kitapasztalni, hogy mi az, amit igazán szeretne csinálni.:)
2021. jún. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy voltam mint Te, minden álmom az orvoslás volt, de gyógyszerészetire vettek fel Pécsre. Megjegyezném, hogy az orvosi tömény magolás, nagyon elenyésző a kémia és sok meló lesz vele. Miután végzel még plusz sok év mire valamit tudsz kezdeni magaddal és elég gyatra a fizetés az elején. A gyógyszerészeti inkább fizika és kémia, egy kis biológiával meghintve, 5 év után már bőven tudsz dolgozni jó fizetésért. Inkább érteni kell az anyagot, magolni keveset kell ezen a karon.

Szóval pro és kontra, ha neked a család és a pénz számít akkor legyél gyógyszerész. Ha nagyon vonz a kórházi meló lehetsz klinikai gyógyszerész is, nem csak patikai munka létezik.

Én jövőre fogok végezni, nem bántam meg, hogy maradtam a gyógyszerészetin. Szóval rakd fel a mérlegre az érveidet és dönts. Rövid az élet, nem csak a tanulásról szól, ha szeretnél családot és nő vagy akkor mindenképpen gyógyszerészet.


Ui: mindkettő szak eszméletlen nehéz és az egyetem mellett sajna kb 0 az ember ideje

2021. jún. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ÁBerta ***** válasza:

Tényleg lehet, hogy jó választás lenne Neked a klinikai gyógyszerészet. ebben a videóban elmondják, mit csinálnak:

https://www.youtube.com/watch?v=TEHU7wVjOvE

2022. jan. 5. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös, Köszi, de már elkezdtem Pécsen az orvosit, szerencsére felvettek, és nagyon szeretem eddig, az első félév meg is van már.
2022. jan. 8. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!