Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerészet szak mellett...

Gyógyszerészet szak mellett lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

Csak diákmunkára gondolok, akár csak hétvégire…

Nyaranta meg kicsit gyakrabban.


Ezen túl ösztöndíjat is megcéloznék, persze munka mellett kisebb az esély arra, hogy össze is jön, de az az összeg meg önmagában nem lenne elég…

Szóval dolgoznom muszáj lenne.


Egy 50-60 ezer forintot minimum meg kéne keresnem havonta… Nyáron többet is.


Azt tudom, hogy orvosi mellett lehetetlen diákmunkát vállalni, nem fér bele az időbe, meg nyaranta ingyen kell segédápolóként dolgozni…


De nem tudom, hogy a gyógyszerészetivel mi a helyezet.


Van valakinek esetleg tapasztalata e téren?



2021. dec. 11. 03:12
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Rengeteget kell tanulni a gyógyszerészetin, úgyhogy nehogy a tanulás rovására menjen a munka.

Mert rosszabb lesz kifizetni a tandíjat ha átsorolnak fizetősre.

Próbálj minél több ösztöndíjat megpályázni. Pl Bursa-Hungarica, szoctám, később majd tanulmányi ösztöndíj. Meg folyamatosan nézegetni kell, hátha akad valami

2021. dec. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak max. hétvégén lehetséges ez, hétköznapokon nem ritka az sem,hogy este 6-7-8-ig vannak óráid.
2021. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hétvégente biztos.De arra nagyon kell hajtani,hogy hétközbe meglegyen minden.Meg szerintem az is nagyon sokat számít,hogy mennyire megterhelő a munka.Én nekem volt olyan melóm,ahol alig kellett vmit csinálni,másik helyen meg traktor gumikat kellett kamionra pakolni és amint hazaértem nem volt erőm semmihez se.Ha nap végén marad erőd akkor tudsz tanulni pluszba.És nem lesz bűntudatod amiatt,hogy munka helyett tanulni kellene.
2021. dec. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Én 20 évvel ezelőtt végeztem ugyan, de vélelmezhető, hogy sok minden nem változott azóta... Folyamatosak a számonkérések a szorgalmi időszakban is, ZH-k, demók, ezek nekem anno minden energiámat felemésztették plusz a maratoni hosszúságú gyakorlatok ( emlékszem a szerves kémia kb. 13 - 19 óra között volt, hazamenni alig bírtam, nemhogy melózni..) Normál esetben pár órás hétvégi munkát tervezz csak.
2021. dec. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ÁBerta ***** válasza:
Ez attól függ, melyik évfolyamon vagy éppen. Másod és harmadévben elég sok a gyakorlat és a ZH, akkor hét közben elég nehéz melózni, de prsze van, aki szokott. meg hát attól is függ, mennyi tárgyat veszel fel az adott félévben. Persze arra vigyázni kell, ahogy fent is írták, hogy ne csússz át az államilag finanszírozottból az önköltséges képzésbe, mert akkor elég sokat kell fizetni. Van olyan patika, amelyik fizet a nyári gyakorlatért, mer annyira nem találnak gyógyszerészt.
2022. jan. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!