Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnöki iskolák felnőtt...

Építészmérnöki iskolák felnőttként?

Figyelt kérdés
Sajnos az egyetem/főiskola rendszert képtelen vagyok értelmezni annyira túl van bonyolítva. 22 éves vagyok, és elgondolkoztam hogy szívesen tanulnék építészmérnöknek. Felnőttként hol tudnék tanulni? Vannak olyan iskolák ahol nem jelent problémát, hogy 2019ben érettségiztem és nem most jöttem ki a gimnáziumból?
2022. ápr. 17. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez egyik felsöoktatási intèzmènyben sem gond. 22 évesen kb. pont korban leszel egyetemen. Természetesen valamelyik neves intézményünk építészeti szakirányán. Ajánlom a felvi.hu-t, ott minden infot megtalálsz amire szükséged van.
2022. ápr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert egyetemre szerinted kik járnak? Gyerekek?
2022. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha már egy mérnök képzést csinálsz akkor egy keresettebbet és anyagilag jobban megbecsülttebbet választanék. Epitesz és épitő nem egy nagy cucc ezen a téren.
2022. ápr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló. Igazabol a lakberendezés lenne amit szívesen csinálnék de itthon erre nincs túl nagy kereslet :/
2022. ápr. 18. 11:31
 5/7 anonim ***** válasza:

A bsc és az msc diploma között az a különbség, hogy bsc diplomával nem szerezhetsz tervezési jogosultsági, magyarul csak alkalmazottként dolgozhatsz. Az osztatlan 5 éves képzés msc diplomát ad rögtön.


Az első 3 év mellett nem lehet dolgozni, a második 2 évben részmunkaidő belefér mellette. Nem tudom eddig mit tanultál, de ha nem orvosnak vagy ügyvédnek, akkor arra készülj, hogy ez nem olyan lesz...


(lakberendezésről nem fogsz tanulni, de gerendák lehajlásáról és homlokzatburkolatok rögzítési módjáról igen)

2022. ápr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hat irodai titkar okjm van hogy legyen valami végzettségem de felénk nincs erre sem kereslet meg nem is érdekel. Azért vagyok bajban mert rossz voltam matekbol. Középszinten 3as lett az erettsegim és szinte elölről kene kezdenem a tanulást. Fizikát meg tudnám tanulni azon nem múlna. Csak így ezzel bajban vagyok nemtudom meg lehetne e oldani ezt valahogy
2022. máj. 2. 19:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Rajzzal sincs problemam jelenleg tetoválni tanulok, van kézügyességem és a tervrajzokon is könnyen eligazodok :)
2022. máj. 2. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!