Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy adott egyetem elvégzése...

Ha egy adott egyetem elvégzése után egy másik egyetemre szeretne valaki jelentkezni akkor úgyanúgy az érettségi pontokat veszik figyelembe?

Figyelt kérdés

-Ha egy adott egyetem elvégzése után egy másik egyetemre szeretne valaki jelentkezni akkor úgyanúgy az érettségi pontokat veszik figyelembe vagy a már megszerzett diploma jelent-e valamilyen kiváltságot?

-A felsőfokú oklevélen a diplomát érthetjük?

-Csak akkor számít az emelt szintű érettségi többletpontja, ha az adott felsőoktatási intézmény felvételi követelménye között az emelt szintű érettségi szerepel?

-Számít-e akkor az emelt szintű többletpont, ha a felsőoktatási intézmézmény ugyan nem kér emelt szintű érettségit de az adott tárgy (amiből emelt érettségit tettünk, de az intézmény nem követeli meg a tárgyból az emelt szintet) szerepel a követelményei között?


Ha bármelyik, fentebb feltett kérdésre tudjátoka választ írjatok. Válaszaitokat előre is köszönöm.


2008. dec. 18. 00:53
 1/3 anonim válasza:
64%
Azt hiszem másoddiplomát csak levelezősként szerezhetsz. Az meg ugye költségtérítéssel jár. Szóval gyakorlatilag nem számít az érettségid eredménye. Javítsatok ki, ha rosszul tudom. :)
2008. dec. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Az 1., 3. és 4. kérdésre:

Tudomásom szerint ha már elvégeztél egy egyetemet akkor utána már senki sehol nem fogja kérni az éerttségi bizonyítványodat! Mivel, ha már egyszer felvettek egyetemre amit ráadásul el is tudtál végezni, akkor nyilván van érettségid is. (Ha nincs érettségid de mégis felvettek és elvégezted akkor se fog érdekelni senkit a továbbiakban az érettségi bizonyítvány! Régebben /több, mint 20 éve/ ugyanis volt ilyen lehetőség, de ma már nincs.)

A 2. kérdésre:

Felsőfokú oklevélen nem kizárólag a diplomát értjük. Vannak olyan felsőfokú szakképesítést adó iskolák ahol nem adnak diplomát, viszont (mint a neve is mutatja) felsőfokú végzettségnek számítanak.

2008. dec. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Első kérdésre: az attól függ, hová akarsz menni. Ha a diplomádhoz kapcsolódó posztgraduális képzésre mész, oda elég a diplomád. Ha viszont végzel mondjuk egy irodalom szakot, és az orvosi egyetemre akarsz még jelentkezni, ugyanúgy az érettségi pontszámaid kellenek, mintha most érettségiztél volna, és a kutyát sem érdekli az irodalomszakos diplomád.
2008. dec. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!