Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági és jogi alapismerete...

Gazdasági és jogi alapismereteket tanulok középiskolában. Elég száraz anyagrészek vannak, amit megérteni néha nehéz. Hogyan tudnék kevés magolással hatékonyabban tanulni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Elég száraz anyagról van szó, néha van számolás is, de amit most vettünk, az szinte végig fogalmakból áll. Olyan tanulási módszereket keresnék, amikkel nem magolnék, ugyanis azt egy idő után elfelejtem, és az anyagot sem értem meg rendesen. Nyilván vannak olyan részek, amiket be kell vágni, például fogalmak, de vannak olyanok, ahol elég lenne a lényeg, de a tanár annyira kifordítva írja a PPT-be, hogy nem tudom megérteni. Persze van, amit igen. Azon kívül, hogy bemagolom meg sokszor elolvasom, tudnátok mondani tippeket könnyebb tanuláshoz? Mert valószínűleg szeretnék a jövőben ezzel foglalkozni, de a rengeteg anyag és a sok magolás elvette kicsit a kedvem a tanulástól. (Tudom, másnak se könnyű, máshol is sok az anyag, és ez csak egyre több lesz, ezért szeretnék tippeket.)

Előre is köszönöm a válaszokat, beszólásokat és leszólásokat nem kérnék :)



2022. ápr. 20. 21:15
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!