Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jár valaki anglisztika szakra...

Jár valaki anglisztika szakra levelezőn, mennyire nehéz munka mellett megcsinálni?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 25. 17:15
A kérdező szavazást indított:
Nehéz
Nem nehéz
5 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Van, akinek nehéz, van, akinek meg nem nehéz. Sokmindentől függ, többek között attól is, hogy milyen munkát végzel mellette, hogy mennyire vagy motivált, hogy mennyire érdekel egyáltalán az anglisztika, hogy mennyire könnyen tanulsz, stb.
2022. ápr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha jó angolos vagy magabiztos C1 körüli angollal, akkor szerintem semmivel nem lesz nehezebb levelezőn munka mellett csinálni az anglisztikát, mint bármilyen más szakot. Akiknek nehezen megy az anglisztika (nappalin, de gyanítom levelezőn sem sokkal másabb a helyzet), főleg a gyenge nyelvtudás miatt szokott lenni.
2022. ápr. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Középfokú nyelvvizsgám van, meg egy emelt szintű angol érettségim, 64%-os.
2022. ápr. 29. 18:59
 4/16 anonim ***** válasza:
Nincs semmi veszítenivalód. Próbáld meg, aztán majd kiderül menet közben. Legfeljebb abbahagyod és később folytatod. Akkor sincs semmi.
2022. ápr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%-os angol emelttel biztosan nem vágnék bele az anglisztikába, mert így tényleg nehéz lesz. (Több embert is ismerek, akik a nyelvi nehézség miatt hagyták abba.) Előbb inkább szánj rá egy évet hogy felsőfokra fejleszd magad.
2022. ápr. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is középfokúval kezdtem el, de ment, végig is csináltam, az ötéves képzést öt év alatt. Mondjuk én nappalis voltam.
2022. ápr. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6, ez mikor volt? Ma 3 éves az alapképzés.
2022. ápr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%
Akkor még egyben volt az alapképzés meg a mester, de a lényeg ugyanaz, mert mesterszakos diplomám van, és ha középfokkal kezdve meg tudtam csinálni, akkor egy alapszakhoz főleg elég, ha egyelőre ennyit tud. Pont azért megy egyetemre, hogy a nyelvet is minél jobban megtanulja.
2022. ápr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azóta azért elég sokat változott a világ. Az angol középfok ma már alap elvárás a munkaerőpiacon is, anglisztika szakon pedig eleve nem lesz elég.
2022. ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%
+ A nyelvszakok, pláne az anglisztika alapvetően nem nyelvtanulásra való. Ma már biztosan nem.
2022. ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!