Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jár valaki anglisztika szakra...

Jár valaki anglisztika szakra levelezőn, mennyire nehéz munka mellett megcsinálni?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 25. 17:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
49%

"az anglisztika alapvetően nem nyelvtanulásra való"

Az igaz, de egy kétszer is megerősített középfok elég lesz hozzá. Ha neked eleve felsőfokúd volt, akkor nem tudhatod. Én tapasztalatból mondom. Nyilván minél jobb a nyelvtudása már a kezdet kezdetén, annál jobb, de nem azon fog múlni, ha hajlandó tanulni, nem csak lébecolni megy oda, hiszen alapvetően nem a nyelvtudást osztályozzák ott.

2022. ápr. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Mit jelent az hogy kétszer megerősített? Attól még a középfok középfok. S lehet, hogy 30 éve, mikor senki nem beszélt nyelveket, ennyi elég volt erre a szakra, de ma már hidd el, gondban lesz, aki erős előzetes nyelvtudás nélkül vág bele, mert az angolnak eleve sokkal fontosabb szerepe van mindenhol.


Dehogynem osztályozzák a nyelvtudást, első év végén C1 alapvizsga van, az összes órán feltételezik ezt a szintű tudást, és a záróvizsgán is számít a nyelvtudás. Hiába hajlandó valaki tanulni, a nem elég magas nyelvi szint gátat fog jelenteni. Akkor már inkább érdemes kihagyni egy évet és a közepes B2-t felhozni C1 körülre, és máris kevésbé lesz szenvedős az egész.

2022. ápr. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Mit jelent az hogy kétszer megerősített?"

Azt, hogy először megszerezte nyelvvizsgázással, aztán meg az emelt szintűvel (tehát nem csak véletlenül sikerült neki).


"lehet, hogy 30 éve, mikor senki nem beszélt nyelveket, ennyi elég volt erre a szakra, de ma már hidd el, gondban lesz, aki erős előzetes nyelvtudás nélkül vág bele, mert az angolnak eleve sokkal fontosabb szerepe van mindenhol"

30 éve is ugyanolyan szintű volt az egyetemi oktatás. (Egybéként kevesebb, mint 30 éve jártam végeztem el én.) Akkoriban még eleve nem is jutott be minden 3. jelentkező, mint most, csak minden 10.-12.-et vették fel. Hogy egyesek ma gondban vannak, az nem a nyelvtudás hiányából adódik anglisztikán sem, ha a stabil B2-jük megvan, hanem a hozzáállásukból, abból, hogy nem hajlandóak tanulni, csak várják, hogy minden rájuk ragadjon.


"Dehogynem osztályozzák a nyelvtudást, első év végén C1 alapvizsga van, az összes órán feltételezik ezt a szintű tudást, és a záróvizsgán is számít a nyelvtudás."

Ezt tudom, akkor is így volt. De nem ez a lényege az egésznek ma sem, hanem a nyelvészet, az irodalom, a történelem, a kultúra, stb. Nem ezért írtad, hogy nem a nyelvtanulás a lényege? Az, hogy valakinek a kezdet kezdetén (illetve előtte kb. fél évvel, ami idő alatt is sokminden történhet!) még csak stabil B2-je van, nem jelenti azt, hogy nem fog tudni együtt haladni azokkal, akik már most megütik a C1 szintet irodalomból, történelemből, stb.


"Hiába hajlandó valaki tanulni, a nem elég magas nyelvi szint gátat fog jelenteni. Akkor már inkább érdemes kihagyni egy évet és a közepes B2-t felhozni C1 körülre, és máris kevésbé lesz szenvedős az egész."

Eleinte valószínűleg nehezebb lesz, de folyamatosan fejlődik majd a nyelvtudása is, így ilyen szempontból egyre kevésbé lesz gond. És hol máshol lenne érdemes nyelvet tanulnia, hogy a B2-ből C1 legyen, mint éppen az egyetemen? Ha kihagy egy évet, hova menjen az alatt az egy év alatt egyetemi szintű nyelvoktatásért?

2022. ápr. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
"És hol máshol lenne érdemes nyelvet tanulnia, hogy a B2-ből C1 legyen, mint éppen az egyetemen?" Nyelviskolában, nyelvtanárral, az internet segítségével. "Ha kihagy egy évet, hova menjen az alatt az egy év alatt egyetemi szintű nyelvoktatásért?" Nyelviskolába, nyelvtanárhoz, az internetre. Anglisztika szakon a közhiedelemmel ellentétben senki nem fog jól megtanulni angolul. Csalóka, mert technikailag be lehet kerülni gyenge angollal is, de aztán jön a feketeleves, mert valójában nagyon kevés célzottan nyelvfejlesztés óra van (180 kreditből kb. 15 a 3 év alatt). Aki erős B2/C1 szinten van, az fel tudja venni a tempót, de egy 64%-os emelt érettségit nem neveznék erősnek. És bár nem tartom teljesen kizárt dolognak, hogy valaki nagy önszorgalommal B2 angollal C1-re feltornássza magát az anglisztika első évében, nem ez az általános dolog, a gyengébb angolosoknak nehéz a szak, szenvednek a beadandókkal, alig mernek megmukkanni szemináriumon, közülük szoktak bukdácsolni, halasztani, kibukni. A kérdező korábbi kérdéseiből pedig kiderül, hogy régebben próbálkozott már a szakkal, de már akkor is nehezen ment neki. Tehát szerintem, ahelyett hogy benevezne újabb 3 év erőlködésre, sokkal jobban megérné egy kis időt az egyetemen kívül csak a nyelvtanulásra fókuszálnia, és akkor kevésbé stresszes és valószínűleg sikeresebb lesz a szak elvégzése, munka mellett pláne.
2022. ápr. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia! Én 76%-os emelt franciával most fogom kezdeni a francia alapszakot egy teljes állás mellet (igaz csak napi 7 óra)

Hát...őszintén...én is parázok, de ha belegondolok, hogy azok akikkel együtt érettségiztem heti 18 órában tanulták a franciát, én meg munka mellett heti 1 magánórát tudtam csak megengedni magamnak tanárral, akkor ilyenkor nem arra gondolok, hogy én de kis szerencsétlen vagyok, hanem arra hogy ha munka mellett ilyen szintet el tudott érni önszorgalomból, akkor talán majd az egyetemen is megállja a helyét.

(gondolom akkor ezek szerint te is munka mellett képezted magad eddig).

De amúgy igen ...bennem is nagy a félelem...

egyelőre még azt sem tudom , hogy oldom meg, de ha soha nem próbálom meg , akkor meg mindig bánni fogom.

2022. júl. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
amúgy hova jelentkeztél?
2022. júl. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!