Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE jogász képzéssel nem...

ELTE jogász képzéssel nem lövök mellé nagyon ugye?

Figyelt kérdés

Van már 1 diplomám, ami nem piacképes, nem is találtam vele munkát. Nem szeretnék még egy büfé szakmát. Gondolom az ügyvédek általában nem szegények ugye? Csak szeretnék pár biztató szót látni, hogy nem döntök ismét rosszul. :)


Az hogy az ELTE különösen nehéz, és mennyi idő mire ügyvéd leszek, ezekkel már tisztában vagyok. Bő 10 év. :)


2022. máj. 2. 20:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
#10: Én nem általában a jogászi állásüresedésekről beszéltem, hanem az ügyvédjelölti állásüresedésekről. Ha rákeresel ilyenekre most vagy bármikor a neten, akkor azt láthatod, hogy 20 alatti az összes meghirdetett ügyvédjelölti álláshely. Szerintem egész évre vetítve legjobb esetben 100 álláshely adódik. Ennek szerintem évente minimum a duplája akar ügyvédjelölt lenni. Így aztán matematikai törvényszerűség, hogy sokan koppon maradnak.
2022. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell feltétlenül ügyvédjelöltnek lennie. Egy év ügyvédi joggyakorlat kell az ügyvédséghez, de azt csak azért hívják így, mert az ügyvédség előfeltétele. Több minden van, ami egy év után ügyvédkedésre jogosít: bíró, ügyész, kamarai jogtanácsos, jogi előadó, és persze ügyvédjelölt, alkalmazott ügyvéd, meg még néhány. Pl. egy hivatalban/cégnél ha kibulizod hogy jogi előadóként (szakvizsga után kamarai jogtanácsosként) bejegyezzenek, akkor meg lehet úgy is az egy év.

Egyébként egyre több jelölti állás van (bár az ügyvédek elképzeléseit jól mutatja, hogy egyre több a gyakornoknak, azaz a még egyetemen levőknek szóló hirdetés, ahol gyakran még az amúgy irritálóan semmitmondó "versenyképes fizetés" kitétel is hiányzik), meg azért ami megjelenik, az mindig csak a tényleges igény egy része.

2022. máj. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nem kell ügyvédjelöltnek lenni egyáltalán?

Ügyvédi joggyakorlat? A kettő nem ugyanaz?

2022. máj. 6. 06:18
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

-Ahhoz hogy ügyvédjelölt lehess, elég a jogi diploma.

-Ahhoz hogy alkalmazott ügyvéd legyél, már szakvizsga is kell.

-Ahhoz pedig, hogy önálló ügyvéd lehess, egy év ügyvédi joggyakorlat kell. De ezt nem azért hívják így, mert csak ügyvédi munkavégzés számít ilyennek, hanem mert az ügyvédkedés előfeltétele az egy év joggyakorlat. Az ügyvédi törvény 58. § (1) d)-ben van ott, hogy kell az egy év, és a 19. § (1) sorolja fel, hogy mi számít be ügyvédi joggyakorlatnak. Szóval némi játéktér azért van. Ezért fordulhat elő az, hogy pl valaki NAV-nál jogtanácsos, és utána felmond és felcsap adójogi ügyvédnek. De fontos a kam.jogtanácsosnál és a jogi előadónál is, hogy be kell jegyezni a kamarához. Ha csak simán felvesznek jogászként, és esetleg még úgy is nevezik meg a munkakört a szerződésben hogy jogtanácsos, az önmagában nem elég.

Lehet hogy valamit elnéztem/kihagytam, nyugodtan javítsatok ki, ha tévedek.

2022. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!