Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jellenleg milyen lehetősége...

Jellenleg milyen lehetősége van a felnőtteknek arra, hogy új szakmát tanuljanak?

Figyelt kérdés

Amióta megszűnt az OKJ, hogyan oldják meg? Tudom sokan azt irják, hogy mostanság ilyen 2 éves képzéseken kell részt venni, de ez mennyire életszerű egy felnőt embernek, akinek közben el is kellene közben tartania magát.

Nem gondolok semmi ,,nagy szakmára", szimplán olyanra, amire itthon nagy keresett van, pl kőműves, festő, hegesztő, burkoló stb...



2022. máj. 5. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Hát sajnos ez van ha ingyen szeretnél tanulni. De fizethetsz is érte, mert vannak ilyen képzések is,de akkor gondolom meg a pénz lenne a gond, amit rá kell költeni..
2022. máj. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1 Az annyira nem gond, az idő a megvalósíthatóság, annál inkább.
2022. máj. 5. 12:27
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Ingyen el tudsz végezni két szakmai képzést. A szakképzési centrumok szervezik ezeket a képzéseket, tehát az ő weboldalukon tudod megnézni, hogy ahol te laksz, ott milyen képzéseket indítanak. (pl.: Baranya Megyei Szakképzési Centrum) Ezek a képzések minimum 2 évesek és 25 éves korig van lehetőség nappalira vagy estire menni, 25 felett csak estire.


Itt meg tudod nézni az összes szakmát és hogy hol indítják:

[link]


A szakmák leírásánál a képzés időtartama a középiskolák képzési idejére vonatkozik, nem a felnőttképzésre, szóval ne ijedj meg, hogy valahol 5 évet ír, az nem a felnőttekre vonatkozik.

2022. máj. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Csak azok a képzések szűntek meg, ahol pár hónap alatt pénzért tudtál olyan alapszakmát szerezni, amit mások 2 év alatt végeznek el.


Pl. régen el tudtad végezni 9 hónap alatt a gyógymasszőr képzést, fizetős rendszerben (pl.: Oktáv). Ma ezt már csak 2 év alatt teheted meg a szakképzési centrumok szervezésében. Szóval a szakképzési centrumok kapták meg az alapszakmák oktatásának monopóliumát.

2022. máj. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4

És annak mégis mi értelme van, hogyha az ember eltudd végezni valamit 9 hónap alatt és 2 évre hosszabbítják meg?

2022. máj. 5. 14:29
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

#5


Hogy kevesebb legyen a dilettáns. Pont hogy ennyi idő egyik képzés minőségi elvégzésére sem volt elég. Ezért nehezítették meg. Most tényleg csak azok kerülnek ki a szakképzésből, akik befektetik az időt és energiát.


Mesélhetnék, hogy mennyi szerencsétlen, idióta szakmunkással találkoztam a lakásom felújításának alkalmával, illetve hogy mennyi hasonlóról hallottam a barátaim körében. Na az ilyeneknek tényleg jobb, ha meg van nehezítve a képzés.

2022. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Még annyit, hogy eddig is volt 2 éves, ingyenes képzés, csak mindenki inkább a rövidebb, fizetőset választotta, mert az könnyebb. Szóval nem meghosszabbították, hanem a rövidet eltörölték, így csak a 2 évesek maradtak.
2022. máj. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7

Érdekes dolgok ezek, picit szerintem ennek olyan szaga van, hogy törvényileg elővan írva milyen hosszúnak kell lennie egy képzésnek és addig elnyújtják. Szerintem maga a képzési idő nem garancia arra, hogy ne dilettánsok kerüljenek ki, de biztos aki kitalálta jobban ért ehhez.

2022. máj. 5. 14:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen megváltoztatták az OKJ-t arra hogy még több pénzt zsebeljenek be,pótvizsgának álcázva.

Jelenleg az új rendszerben tanulok,rengeteg a fejetlenség minden csak a pénzről szól. A vizsgaközpontok nem válaszolnak,pedig már itt lenne a vizsga,hová menjek vizsgázni ha még válaszra sem méltatnak?


Az én esetem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Szóval nem csak a hallgatók dilettánsok a fizetős képzéseknél hanem az Oktatók is,mert a tanári diploma nem szükséges hozzá. Akár én is vagy ti is lehettek szakoktatók valamelyik cégnél. Nulla tudással.


Az esetemet azért linkeltem be,hogy tanulság legyen,kb így szívatnak meg az új rendszerben. Vigyázni kell ki milyen képzési szerződést ír alá,mire ad ki pénzt,mert ha így jártok csak polgári peres eljárásban tudsz valamit elérni, hiába jogvesztő és jogszabály ellenes az oktató és a képző eljárása. A hivataloknak ebbe nincs beleszólása.


Nem az első OKJ-m,de a régi rendszerben SOHA nem fordult elő ilyen egyik képzőnél sem!

2022. máj. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!