Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik olyan hogy egy oktató...

Létezik olyan hogy egy oktató szimpátia alapján értékel?

Figyelt kérdés

Nos a kérdés adott,eljön lassan a vizsga ami megadja nekem a képzettséget.

Voltak beadandó vizsgák,amiket épp hogy elégségesre értékelt az oktató. Feltöltött egy mintát hogy mi alapján dolgozzunk,de televolt szakmai,és formai hibával. Ezért én a saját elveim alapján csináltam meg,és önszorgalomból is készítettem dolgozatot tervet.

Az általa feltöltött mintában más szakmabeli szakemberek és én is összesen 8 hibát találtunk,míg az enyémbe csak 1 darab formai hibát.

Direkt több szakmabeli embert (akik a mai napig oktatnak) kérdeztem meg,hogy az oktató és az én dolgozatomról mi a véleményük,és mind egybehangzóan az enyémet erősítette meg, hogy az a jó szakmai szempontból. De ha a két dolgozatra ránézünk, simán látszik a szerkezetükben is a különbség. Elég jól kezelem a szövegszerkesztőket.

A többiek az oktató által feltöltött minta alapján dolgoztak jelesre értékelve őket.



Kérdeztem az oktatót hogy mik is a hibák amiért csak ketteseket adott,de nem tudott érdemben választ adni.

Az oktatóról tudni kell hogy,nincsen tanári végzettsége csak középfokú OKJ. (De ez a legtöbb szakképzéses oktatóra érvényes magánképzésben).

Írtam már róla ki korábban kérdést,most itt tartunk sajnos. Már a képzés elején se volt hajlandó tájékoztatni, hogy mik a feltételek a képzés sikeres befejezéséhez. Ott szivat ahol tud,ellentmond saját magának sokszor,megcáfolja magát.


Az általam leadott dogákat le kell adni a vizsgabizottságnak,de nem szeretnék elégséges jegyeket leadni,holott nem is ez a valódi értékük.


Azt még meg kell említenem, hogy évek óta benne vagyok a gyakorlatban ebben a szakmában,tehát nekem csak a papír lenne szükséges hogy "hiteles" legyen.


Semmiféle képen nem szeretném így leadni őket a bizottság felé, mivel ha emiatt a lepontozás miatt bukok, úgy 35.000 forintnyi pótdíjakat kéne kicsengetnem,és még hónapokat várni az új vizsgákra.


Mit lehetne tenni? Egy vizsgabizottságot lehet arra kérni, hogy a beadandó dolgozatokat értékeljék újra?



2022. máj. 1. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor kérvényezhető, hogy akármelyik dolgozatodat más emberek is értékelhessék, ezzel csak annyi a gond, hogy valószínűleg nem fognak a kollégájuk ellen menni, mert „te” nem érsz annyit. Sajnos ez a magyar valóság, ember embernek farkasa, és nem fognak saját áldozatot hozni az igazságért.

Sokszor van az oktatókban egyfajta gőg, hogy „nehogy már a szar takony jobban tudja nálam”, te ebbe estél sajnos bele, hiába tettél le jobb munkát az asztalra.

A munka világában is sokszor fogsz ilyennel találkozni; mindent úgy kell csinálni, ahogy a felettesed mondja, még akkor is, hogyha a hülye is látja, hogy az úgy nem lesz jó. Úgyis övé a felelősség, nem a tiéd.

2022. máj. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd az OKJ írásbelit majd a szóbelin jobb leszel, úgyse számítják be sehová sem az eredményét, akkor meg nem mindegy mennyivel lett meg a bizonyítvány? Dehogynem. Lényeg, hogy görbüljön...
2022. máj. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Már a képzés elején se volt hajlandó tájékoztatni, hogy mik a feltételek a képzés sikeres befejezéséhez. Ott szivat ahol tud,ellentmond saját magának sokszor,megcáfolja magát."


Én is a netről szedtem össze a javítókulcsokból a vizsgához szükséges tudást plusz még puskáztam is, mert az oktató online előadásaival, meg anyagaival kb kitörölhettem volna a vizsgán.


Még a modulzáróval is megszivatott mert régi már nem aktuális válasz volt benne a helyes, és azon az egy ponton múlt.

Mit tehettem újra modulzáróztam, hogy engedjen szakmai vizsgára.


Ez van..

2022. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 NTBS ***** válasza:
92%
Valószínűleg azért kaptál kettest, mert eltértél az ő előírásaitól. Amennyiben tájékoztatva voltál, akkor ez a te hibád. Ha csak a papír kell tökmindegy, hogy 5-ös vagy kettes. Úgyhogy engedd el.
2022. máj. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Most már mindegy...

Egy pont híján megbuktatott,és most a képzés vége után két héttel,közölték hogy nem mehetek zárózni. Kibújnak minden felelősség alól,hogy már vége a képzésnek,semmi közük már hozzám.


A pénzem bent marad nekik ,mert a képzési szerződés alapján kizártak a képzésből.


Na itt az OKJ jelenlegi változása, gyakorlatilag megoldották hogy a képzők,nulla tanítással színvonallal hogy szerezzenek mégtöbb hasznot.

Amúgy meg elsőként dobtam be a beadandó szakdolgozatot, a többiek meg még szerencsétlenkednek vele,és ők fognak papírt kapni.

2022. máj. 4. 14:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos igen.
2022. máj. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

NTBS a bizonyítvány négyes lett. (társasházkezelő)


Nem tértem el semmitől az aktuális jogszabályok szerinti helyeshez legközelebbi választ adtam a modulzáró teszten a lehetőségek közül.

Ha kihagyom a kérdés megválaszolását akkor is pontlevonás.

Pontos válaszlehetőség nem volt!



Az írásbelim elégséges lett, viszont a szakmai beadandóval és a szóbeli felelettel taroltam.

2022. máj. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező milyen képzés ez?


December azért még messze van, tuti szerveznek még vizsgát addig...

2022. máj. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Fitness Instruktor

Nem decemberben lesz a vizsga, hanem most másfél hónap múlva.

Ez már független vizsgaközpontba lesz, és ha nem kapom meg a tanúsítványt nem mehetek.

Az a gond hogy akárhogy is nézzük az oktató elfogult volt velem szemben,tudniillik az oktató utálja a külföldieket melyet a nyilvános közösségi oldalán hirdet is, de én apai ágon az vagyok de csak a vezetéknevem más.

Annyi screenshot készült arról ahogy a csoportban megtagadja kérésemre a segítség adást,de más hallgatónak viszont megadja.(közös a csoport és ugye én is kifizettem egy vagyont már a képzésre, ezért elvártam volna a minőségi oktatást és segítséget)

Most jelenleg próbálnak másik oktatóhoz küldeni,de nem sok reményt látok,mert ugye a problémás oktató azt mondta "már semmi köze hozzám mert két hete véget ért a képzés",de azért a tegnapi napon még alám tett, hogy megbuktatott a képzési időből rég kifutva. Tehát akkor mégis csak köze volt még hozzám :D Meg a jogszabály szerint is nem a képzési időn kívül kell a modulzáró sikertelenségét közölni,a szerződésben meg világosan benne van hogy járt volna javítási lehetőség, amit kérésre sem kaptam meg időn belül.

2022. máj. 5. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!