Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot érdemes választa...

Melyik szakot érdemes választani ?

Figyelt kérdés

Hali.

Jövőre érettségizek és tovább akarok tanulni mindenképpen. Mivel eléggé érdekelnek a műszaki dolgok és jó vagyok matekból és fizikából (Tudom az egyetemi matek és fizika az teljesen más de még nem járok egyetemre így csak a gimisből tudok ki indulni) ezért gondolkodok a mérnöki irányon. Csak az a bajom, hogy érdekel a Gépészmérnök és a villamosmérnök is. Annak ellenére hogy teljesen más a kettő. Mondjuk láttam azt, hogy a Mechatronika. Szerintetek érdemes lenne Mechatronikát tanulni ?


2022. máj. 8. 20:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz bekerülni mechára, de érdemes. Én mindenképp olyan irányba mennék, aminek kedvez a piac. A helyedben valószínűleg mecha>villany>gépész lenne a sorrend a jelentkezésnél. Sajnos a gépészmérnök ismerőseim nem keresnek annyira jól mérnöki viszonylatban és ahhoz képest hatalmas szívás nekik a szak, főleg fizika miatt. Oda akkor javasolnám, hogy menj, ha tényleg elhivatott vagy. A villany és a mecha sem könnyű, de kifizetődőbb.
2022. máj. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A mechatronika nagyon szűk terület, nézz először utána, hogy milyen az álláspiac, főleg itt Magyarországon. Ez sajnos nem a Szilicium-völgy.


Azzal egyetértek, hogy a gépészek iszonyat keveset keresnek még nagy multiknál is. Meg is döbbentem ezen a minap.


Számomra ezek közül messze a villamosmérnök a legvonzóbb. Ez egyfajta univerzális diploma, nagyon sok mindent kezdhetsz vele később. Elmozdulhatsz üzleti irányba, vagy informatika felé, vagy adattudománnyal (data science) is foglalkozhatsz… válaszd ezt, és szakosodj például távközlésre, annak hatalmas jelene és jövője is van.

2022. máj. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!