Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot érdemes tanulni...

Milyen szakot érdemes tanulni az egyetemen? Környezetvédőként végetem a gimmnáziumban, viszont azzal nem nagyon tudok itthon elhelykedni. Milyen egyetemiszakokat ajánlotok, ahol az állatokkal lehet foglalkozni és a szabadban lenni főként?

Figyelt kérdés

2022. máj. 10. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valami agrár irány...???
2022. máj. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


És ehhez mondjuk egy agrármérnöki bsc

2022. máj. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
TF-en lovasedző.
2022. máj. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Biológust tudnám ajánlani, én most második félévem taposom ELTE-n. Az alapképzés elvégeztével mehetsz mesterszakon állatos irányba ökológia, evolúció- és konzervációbiológia mesterképzésen például.

Biológusként/kutatóként simán megoldható terepmunkákon a sok szabadban töltött idő, miközben tudod az állatokat megfigyelni, tanulmányozni. Illetve akár etológia fele is elmehetsz, ott is szép számmal lehetsz szabadban/terepen miközben laborban végezhetsz megfigyeléseket, elemzéseket és kísérleteket állatokon.

Fun fact: Állatorvostudományi Egyetemen is van biológia alapszak és ott már alapból az állatos irányon tudsz elindulni. Itt van egy egész jó kis összefoglaló interjú egy ottani hallgatóval: https://www.youtube.com/watch?v=wwabVDNG5R8&t=897s

2022. máj. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Környezetvédő? Gimnázium? Én vegyipari technikumot végeztem 20 éve, akkortájt jött be a környezet technikus szak. Gimiben nem csak érettségit lehet szerezni?
2022. máj. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!