Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik város lenne számomra...

Melyik város lenne számomra ideális?

Figyelt kérdés

Műszaki egyetemre mennék. (Ja a kategória lehet nagyon rossz, de én ezt találtam jónak.)

Még csak 11.-es vagyok. Gimiben stabil 4-es tanuló vagyok, érettségikre minimum 70-80%-ot elszeretnék érni. Fizikából fogok emeltet tenni, ami nagyon jól megy.

Kérdés nem nagyon erre irányul, hanem igazából hova menjek tovább tanulni az alábbiak között? Albérletbe mennék, szüleim támogatnanák, én dolgoznék is egyetem mellett. Jelenleg Pápán lakom, és Veszprém, Pápa nem hozzám illő városok. Szeretem ha sok ember van, kicsit nyűzsőg, de persze nem egy Indiát akarok.

Szombathelyen él a rokonságom, de maga város is eléggé tetszik, nincs olyan messze. Bár nekem kicsit túl lapos.

Budapest nekem nagyon tetszik, és hozzám illene, csak az a baj vele, hogy drága az albérlet. Lehet kitudnám fizetni, lehet nem. (Albérletre keret kb 120 000 forint)

Miskolc, ott voltam a város nagyon tetszik, barátaim egyik fele oda megy. Miskolcon vannak barátaim is az is igaz.

Veszprém meg nem tetszik.



2022. máj. 13. 12:34
A kérdező szavazást indított:
Miskolc
Budapest
Szombathely
Veszprém
Egyéb
31 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Azt is vedd figyelembe, hogy milyen műszaki szakterületen szeretnél tanulni, mert nincs mindenhol minden szakirány.

A jól megy a német (vagy addig fejleszted), a Bécsi vagy a Graz-i műszaki egyetemek is szóba jöhetnek, mert elismerten jó mindkettő.

2022. máj. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten van a BME ami legjobb muszakiban, plusz alberletre haverokkal boven eleg a 120k. S mehetsz koliba is olcsobban
2022. máj. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2es, igaz. BME-n felfognak venni? Legrosszabb becslés szerint is 348 pontom lesz, de akár lehet ez 400 fölött is ha nyelvvizsgázok.

Miskolci egyetemen van olyan szak, és csak angolul és alapszinten tudok még olaszul.

2022. máj. 13. 14:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Budapest vagy esetleg még Szeged :)
2022. máj. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Óbuda is elég jó.

Azt vedd figyelembe, hogy munka is Budapesten könnyebben lesz, mint egy kisvárosban.

2022. máj. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Miskolcon nagyon jó a műszaki képzés, és a kampusz is szép. A kollégium elég olcsó, az uni hotel, ahol két személyes szobák vannak,van egy kis konyhád is, és két szobára jut egy közös fürdő, 40 ezer havonta. Az albérlet árak itt is kicsit elszálltak, de nyilván messze nem kerül annyiba, mint Budapesten. 120-ért normális környéken is kapsz egy kisebb lakást.
2022. máj. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szombathelyre földrajzilag érted, hogy lapos? Mert ott a Kőszegi-hegység, ha túrázni szeretsz...
2022. máj. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!