Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanacsot szeretnek kerni,...

Tanacsot szeretnek kerni, hogy mi lehetnek ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

3.8as atlagom van. Angol es nemet/nyelvtanulas jol megy, szeretem is. Informatikat is szeretem, de a matek/fizika/kemia/foldrajz/biologia nem igazan erdekel.

Jegyeim:

matek: 2

magyar: 5, 5

tortenelem: 3

nemet: 91%os erettsegi kozepszinten

angol: dicseretes 5os

Nyitott vagyok kb barmire(kiveve pedagogia, egeszsegugy) de inkabb a bolcsesz kar erdekel.


Milyen szakokat tudnatok ajanlani a debreceni egyetemen?



2022. máj. 18. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bölcseszkar, nyelvszak...
2022. máj. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha BTK akkor keleti nyelvek és kultúrák (japán,koreai stb) szak talán amire ténylegesen viheted mint fordító. Anglisztika ugyan ez... vagy kommunikációs és médiatudomány, de ez is megosztó szak, hogy ki mit gondól róla azzal kapcsolatban, hogy el lehet e helyezkedni vele e vagy sem.
2022. máj. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valami nyelvszak és utána tolmács mester. Más értelmes szerintem nincs, de ez sem túlzottan az.
2022. máj. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, ha BTK akkor ELTE, főleg ha esetlegesen tényleg érdekelne a keleti nyelvek és kultúrák szak...Anglisztika -> SZTE jó belőle.
2022. máj. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Anglisztika BA


Szakképzésben nem gondolkodsz? Fodrász, kozmetikus, masszőr stb. Ezekkel elég jól lehet keresni vállalkozásban.

2022. máj. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En is a nyelvekkel kezdenek valamit a helyedben, gazdasagtudomanyokat a matek miatt kizarnam, egészségügy is ugy latom nem erdekel, pszichologiat is kizarnam. Mernoki, info szakokat sem ajanlanam igy, fizika es matek ott is jelen vannak.

De persze nem ismerlek, a lenyeg szerintem az, hogy ugy menj egyetemre, hogy mindenkepp szeresd azt a szakot, amit csinalsz es erdekeljen is, igy nem lesz orok kinszenvedes a tanulas es a vizsgakra keszules.

Kulonben a szakmak kozott is szetnezhetsz, hatha talalsz olyat, ami megtetszik esetleg.

2022. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!