Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tanácsolnátok az eredménye...

Mit tanácsolnátok az eredményes angol tanuláshoz a magoláson kívül? Mert ebben a tanévben nemigazán tanultunk angolt a tanárunk miatt meg a magolás és a nyelvtan sem nemigazán megy.

Figyelt kérdés
Amióta felsős lettem 3 angol tanárom volt 5.ben és 6.ban ugyanaz volt a tanárunk akivel viszonylag jol tudtunk haladni tanulás terén de én eléggé utáltam az angolt szoval nem ment jol aztán 7.ben egy uj tanárunk lett akit annyira imádtunk és tök jól magyarázta az angolt és jó is voltam angolból de végül 8.ban megint egy uj tanárunk lett aki olyan igénytelenül tanított minket hogy erről a tanárról csak a magánéletéről tudtunk meg többet mint inkább az angolrol mert az órák nagy részében csak a csoport ökörködött vagy a tanár sztorizott a szülők ezért reklamáltak is az igazgatónak de végül magasból tettek rá.. Pedig mostanra rájöttem hogy tök jó lenne megtanulni angolul és sok előnyöm lenne belőle meg elég nagy elvárások vannak eziránt a felsőbboktatási intézményekben hogy tudjuk a nyelvet..

#tanulás #angol #szeretnék megtanulni angolul
2015. aug. 3. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha megengedhetitek magatoknak, akkor járj magántanárhoz vagy nyelvtanfolyamra! Ezen kívül rengeteg szorgalomra lesz szükséged, önállóan kell nekiállnod a dolognak. Angolul ma már bárhonnan meg lehet tanulni, rengeteg a könyv hozzá, és az internetes ingyenes anyagok stb. Fontos, hogy használd a nyelvet, keress valamilyen beszélgetőpartnert, akivel írásban és szóban is tudtok angolul kommunikálni, egymást kijavítani, segíteni, és így fejlődni. Olvass és nézz filmeket angolul, ez is fejleszt.
2015. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Mint mindig, most is ideírom: hallgatni kell a szöveget. Legjobb erre a youtube, de sorozatok, filmek is jók lehetnek. Ne oktató videókat nézz és ne a nyelvtant magold. Csak nézd ami tetszik és egy idő után meg fogod érteni, rengeteg új szót, szószerkezetet, kifejezést fogsz tudni, és a nyelvtan is könnyebben fog menni, meg az új szavak tanulása papírról.
2015. aug. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én még ajánlom a zeneszámokat, mivel a kedvenc zenéidet többször is meghallgatod, ezért hogyha el is felejtenéd a már lefordított szavakat, akkor a számot újra meghallgatva eszedbe juthat, vagy kikeresheted megint. Ez szerintem azért segít, mert az adott szóba így többször is belebotlasz, ezért akarva-akaratlanul is megjegyzed.

Remélem segítettem. :)

2015. aug. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy te milyen fajta nyelvtanuló vagy, de elmondom, én hogy tanultam meg angolul.

Kinyomtattam a netről interjúkat meg fórumbejegyzéseket engem érdeklő témákban, aztán ezeket szótárazgattam. Sok időt elvett, de amellett, hogy néhány szót meg is tanultam így, szert tettem egy nagyon fontos tudásra: kisilabizálni egy szöveg értelmét úgy, hogy nem értesz minden szót és nyelvtani elemet.

Amikor ez már úgy-ahogy ment, akkor meg pont kijött az éppen aktuális Harry Potter, amit szintén nagyszótár segítségével olvastam el. Dobott egy nagyot az önbizalmamon, sok új szót megtanultam, ideértve az igék 2.-3. alakját is, és rengeteg nyelvtani forma is ismerőssé vált számomra. (Pl present perfect, past perfect - én ezekkel ott találkoztam először, ugyan a használatukat nem tanultam meg, de később, mikor a suliban átvettük ezt az anyagrészt, nekem szinte ösztönösen ment a használatuk.

Ez persze még csak egy készség a négyből (emellett ott van még az írás, beszéd, hallás utáni értés), de én az összes többit erre építettem. Volt egy viszonylag erős alapom (az olvasásértés), és mivel ez megvolt, így a többit sokkal gyorsabban meg tudtam tanulni, mint azt várták volna tőlem.

2015. aug. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!