Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tudnátok tanácsolni annak...

Mit tudnátok tanácsolni annak az embernek, aki ne tudja eldönteni, hogy inkább általános orvosira vagy állatorvosira menjen?

Figyelt kérdés
Mindkettő nagyon érdekel, de nem tudok dönteni. Tudnátok esetleg egy összehasonlítást írni a két szakról előnyökkel, hátrányokkal? Bármilyen tapasztalatot szivesen meghallgatok
2022. máj. 22. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Állatorvosként kevésbé vagy röghöz kötve, rövidebb mindent összevetve a képzési idő, kevesebb a hercehurca. Viszont magánban jobban megéri szakorvosnak lenni.
2022. máj. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Állatorvosból rengeteg van, az orvoshiány meg hatalmas. Külföldre is sokkal könnyebb menni sima orvosival. Nagyon szeretem az állatokat, van itthon 7 állatom, de én az orvosit választanám.
2022. máj. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettobol hiány van. Maganban mindkettő tud sokat keresni. Állatorvoskent nem sajnálhatod a beteg kisallatokat, mert hosszú távon kiégnél. Ha megbirkózol azzal, hogy elaltatsz állatokat, akkor való neked.

Orvosként a sok ügyelet és munka mellett nagyon nehéz a családba energiát fektetni. Sokszor a kapcsolat rovására megy, vagy a gyerek keveset latja a szülőjét. Ahol mindkét szülő orvos, ott általában sérül a gyerek, mert sajnos nem tudnak vele eleget foglalkozni. Sokszor csak idősebb korban tudnak családot alapítani.

2022. máj. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az is szempont lehet, hogy állatorvostanhallgatóként nem feltétlenül csak a gyógyítást kell tanulnod, hanem a haszonállatokkal kapcsolatos dolgok,pl. élelmiszer higiénia, állattenyésztés is elég hangsúlyosak az egyetemi évek során. Míg az orvosi sokkal emberközpontúbb, ugye még a terület is más, az egyik agrártudomány, míg a másik orvostudomány.
2022. jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem kommentelők már nagyjából mindent elmondtak. Annyit szeretnék hozzátenni, hogy bármelyiket is választod, csak akkor válaszd ha tényleg elég elszánt vagy és van kitartásod. Nem olyan egyszerű az állatorvosi mint amilyennek tűnik és aki nem elég elszánt az valószínűleg nem fogja végigcsinálni ezt láttam azokon a csoporttársaimon akik feladták, gondolom orvosinál ugyanez.

Ja, és mindkettőből hiány van szóval az biztos, hogy nem kell félned hogy munka nélkül maradsz majd.

Dönts a szíved szerint. Nézz utána sokat, hogy bírnád-e azokat a feladatokat, amelyek ezekkel a hivatásokkal járnak. Ha van lehetőséged menj el boncolásra, nekem sokat segített abban, hogy megbizonyosodjak arról, ezt szeretném csinálni.

2022. jún. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!