Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezekről a szakokról tudnátok...

Ezekről a szakokról tudnátok mondani nekem pár mondatot a jó és a rossz oldalukról? Pl A gyógytornász mint szakma nagyon tetszik és az Orvosi diagnosztikai analitikus is.

Figyelt kérdés

Még ha tudom is, hogy a gyógytornász jobban megérné, engem a választásban mégis az segítene, ha a tapasztalatitokon keresztül tudnék dönteni.


Nekem az, hogy milyen körülmények között dolgozom teszem fel egyedül vagy közvetlen az emberekkel az mindegy, csak segíteni tudjak nekik. Természetesen olyan munkaviszony ami nappali ezért is döntöttem emellett a kettő szak mellett.


Úgy olvastam a gyógytornász szak az egyik legnehezebb Alapszakok egyike gondolom az anatómia miatt...Nade mi van az orvosi dignosztikai analitikussal ? Bár ez egyén függő, de a tantárgyak alapján azt gondolnám nehezebbnek.



#egyetem #hátrány #orvosidiagnosztikaianalitikus
2022. máj. 28. 18:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ég és föld a kettő.


Gyógytornászként közvetlen kapcsolatban vagy a betegekkel, szerencsés esetben végigkíséred a felépülésüket, akár még azt is láthatod, hogy valaki újra járni kezd. A te feladatod és felelősséged, hogy a megfelelő gyakorlatokat végeztesd vele, figyelembe véve a betegségét és az aktuális állapotát, a személyeddel rengeteget tehetsz a gyógyulásáért. Persze ennek a másik oldala is igaz, ha nemtörődöm vagy, akkor akár a későbbiekben nagyon nehezen helyrehozható állapotba is navigálhatod a beteget.


Diagnosztikai analitikusként kémcsövekkel dolgozol egy laborban, semmi kapcsolatod a betegekkel, csak egy kódszámot látsz a mintán. Elvileg standardizált folyamatokat kell végezned, persze Magyarországon időnként improvizálnod kell, hogy az éppen aktuális korlátok mellett is megcsináld azokat a vizsgálatokat, amiket kérnek tőled. Nélkülözhetetlen munkakör, de igazi szürke eminenciás leszel, akinek a létezéséről a legtöbben nem is tudnak.


Gyógytornászként lehetsz vállalkozó is, függetlenítve magad az állami ellátorendszertől, analitikusként viszont csak alkalmazottként tudsz dolgozni.


Hogy kinek mi a nehezebb, az tényleg egyénfüggő. Ha a kémia mumus, akkor nyilván a diagnosztikai analitikus nem lesz könnyű menet. Az biztos, hogy egyik sem egy félvállról vehető szak.

2022. máj. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!