Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME közlekedés és járműmérnöki...

BME közlekedés és járműmérnöki kar vélemények?

Figyelt kérdés
Ezzel hol tudnék elhelyezkedni? Illetve kovetelmeny az emelt matek érettségi? Fizikát már sajnos nem tanulok? Ezzel autópálya mérnök lehetek mondjuk?

2022. jún. 1. 10:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Fizikát már sajnos nem tanulok veleflen kérdőjel
2022. jún. 1. 10:36
 2/8 anonim ***** válasza:

Az autópályás téma elég erősen építőmérnöki, nem járműmérnöki, közlekedésmérnöki is csak kevésbé.

Járműmérnökként szinte mindenhol, ahol egy gépészmérnök is, közlekedésmérnökként pedig leginkább közlekedési cégeknél vagy közlekedésszervezéssel foglalkozó állami intézményeknél.

Nem feltétlenül kell pont matematikából emelt érettségi, lehet másból is, de nem mindegy, miből, felvi.hu-n meg tudod nézni, pontosan miylen tárgyakból fogadják el. Az nem szerencsés, hogy nem tanulsz fizikát, mert a BME-n kb minden szakon egy rakás olyan tárgy van, ami a fizika valamely területének mérnöki alkalmazásaival foglalkozik, de nem is kizáró ok.

2022. jún. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Időközben megneztem, és sajnos matek az kötelező (azzal nincsen bajom talán még emeltet is tudnék belőle írni, jövőre erettsegizek) de kötelező vagy a fizika, kémia, biosz is. És sajnálatos módon nem vagyok faktos egyikből sem így nem is tanulom, szóval elengedtem pedig igazán érdekelt
2022. jún. 1. 18:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem olvastad el elég alaposan.


"matematika és biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(5) v. egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy(6) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(7) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)" - magyarán a matek kötelező, emellett viszont szóba jöhet az informatika vagy egy szakmai tárgy is. Ezek közül kell egy emelt, ami lehet matek is, de más is.


Egyébként az autópályamérnök valóban építőmérnök inkább, a járműmérnök helyett pedig jobban jársz egy általános gépészmérnöki szakkal. Viszont a fizikatudás tényleg nem árt, szóval ha mérnök szeretnél lenni, akkor önállóan vagy magántanárral jó lenne ráfeküdni.

2022. jún. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, koszi, sajnos egyiket se tanulom már mert matek és francia fakton vagyok, csak időközben rajottem hogy közgazdász semmi keppen nem akarok lenni az autokat, vezetni viszont imádok és érdekelne is a tervezés, rajzolás. Egyébként lány vagyok, 11.es. az evvegi 4,40 körül lesz, tehát a ponthatar a 340 nem is olyan vészes simán meglehet, de az h nincs másik tantargyam
2022. jún. 1. 20:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy jelenleg nem tanulsz fizikát (vagy akár informatikát, ha azt könnyebnek látod, vagy bármely más felsorolt tárgyat), nem jelenti azt, hogy ne érettségizhetnél belőle. Hacsak nem változtattak a szabályokon, ha 2 évig tanultad az adott tárgyat, érettségizhetsz, ráadásul ősztől válthatsz fakultációt is, ha meggondoltad magadat. Középszinten a fizika nem nehéz, meg anynira legalább tényleg érdemes képben lenni vele műegyetemi ambíciókkal,a mennyire a közép érettségire kell.

Szóval ez nem úgy működik, hogy nincs másik tárgyad, hanem szépen fakultációt váltasz és ráfekszel a fizikára ősztől. Ha eddig közgázra készültél, a matek úgyis adott, én a helyedben a kötelező emeltet azzal tudnám le.

Ha gimnáziumban tanulsz, 2 évig úgyis volt fizikád, tehát akár annak az év végi jegyeit is viheted (de ha nem, vagy nem volt abból jó jegyed, viheted a többi felsorolt tárgy valamelyikéből is az utolsó 2 év év végi jegyét, amikor tanultad, nem is kell ugyanabból feltétlenül, amiből érettségizel!).

Előzőnek abban igaza van, hogy autós témával nem az építős vonalat erőltetném, hanem a járműmérnökit vagy gépészmérnökit. Tapasztalatból mondom, hogy BME-n a gépész érdemesebb, sokkal normálisabb az oktatás azon a karon.

2022. jún. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Ha ilyen a szövegértésed inkább ne menj a BME-re. Egy informatika közepet kétlem, hogy nem tudnál megcsinálni egyébként. Matek fakttal meg az emeltnek kell mennie. Hajrá!
2022. júl. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kötelező matek emelt.
2022. aug. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!