Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-n középiskolai gépész...

Chuck23y kérdése:

BME-n középiskolai gépész technikum nélkül milyen nehéz a gépészmérnöki kar? Illetve milyen nehéz a járműmérnöki kar?

Figyelt kérdés

Szakközép iskolában informatika/elektrotechnika szakos tanuló vagyok és technikumon hálózatépítést fogok tanulni ami csak 1 év( akarok egy szakmát egyetem előtt). De BME-n gépészmérnöki vagy járműmérnöki karra szeretnék jelentkezni. És gépész technikusi nélkül milyen nehéz lesz így a felzárkózás illetve az anyag megértése?

Szívesen maradnék 2 évre gépészeti technikumon de mivel 0-ik éves angol tagozatos diák is vagyok így nem akarok éveket veszíteni. Remélem segítetek.



2012. okt. 30. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:

A hallgatók eléggé jelentős része gimnáziumból kerül oda, úgyhogy sajnos egy nagy halom hülyeséget (értsd történelem, irodalom, ének-zene, médiatudomány, filozófia) nagyon megtanult, értelmes dolgokról (pl. mi van egy műhelyben) ötlete nincs.

Azt tudom javasolni, hogy azt válaszd, ami érdekel. Ha gépészkar, akkor gépészkar. Szerintem így is jóval több műszaki ismereted van, mint a jelentkezők többségének. Aztán a kitartásod, a szorgalmad és persze az egyéni rátermettséged eldönti a többit.

2012. nov. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2012. nov. 14. 18:27
 3/3 anonim válasza:

Ha még aktuális a kérdés,

én oe-bgk-ra járok. Gimnáziumból mentem és azt veszem észre, hogy annyi a különbség a gimnazisták és szakközepesek között, hogy a szakközepesek könnyebben megértik az olyan tárgyakat mint pl a mechanika, a gimnazistáknak viszont jobban megy a matek.

2013. ápr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!