Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha ledoktorálok kémiából,...

Ha ledoktorálok kémiából, okosabb leszek, mint egy orvos?

Figyelt kérdés

2022. jún. 3. 18:16
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Orvos vagyok, van dr. a nevem előtt. Egyszer sem jutott eszembe hogy másokkal összehasonlítsam magam.. Sőt, ha bemutatkozok munkahelyen kívül, nem is szoktam használni a dr.-t. Nem ettől vagy több vagy kevesebb a másiktól.

Kémiából/biokémiáról lehet jobban fogsz tudni egy orvostól, de élettani, anatómiai, klinikai témakörökben, magáról gyógyításról semmit se fogsz tudni. Nem is lehet összehasonlítani a két dolgot.

2022. jún. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk kell egy antibiotikum, gond nélkül hozzáférek
2022. jún. 7. 11:18
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Mégis hogyan? Nincs receptírási jogosultságod. Laborban, ha meg tartotok antibiotikumot, az közel sem biztos hogy emberi fogyasztásra alkalmas oldat/tabletta, dózisa is más lehet.

Utolsó voltam

2022. jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Még egy dolog eszembe jutott: és a több száz hatóanyagból ha esetleg mégis akad és hozzá férsz valamilyen emberi fogyasztásra alkalmas antibiotikumhoz, mégis melyiket kezdenéd el szedni és mennyi ideig egy Helicobacter pylori fertőzésre?
2022. jún. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Elsősorban ismeretség alapján jutnék hozzá, pl. gyógyszerész spanok, akikkel volt pár közös óránk, néhány ismerős az orvosi karról, stb.

Egyébként a szintézismódszereket nekem is meg kellett tanulni.


"az közel sem biztos hogy emberi fogyasztásra alkalmas"

tudom, az etanol is fenollal szennyezett, a NaCl meg mikrobiológiai szennyezés miatt nem alkalmas, kb. semmit nem lehet laborban fogyasztani, de tisztítási eljárásokat ismerünk


"melyiket kezdenéd el szedni és mennyi ideig egy Helicobacter pylori fertőzésre?"

Elsősorban a félszintetikus aminopenicillint, az amoxicillint (nem vagyok allergiás [allergiásoknak cefalosporinból mondjuk cefuroxim]) lehetőleg klavulánsavval, így kivédve a ß-laktamázt, valamint valamilyen makrolidot, mondjuk klaritromicint. Lehetne még valamilyen aminoglikozidot, de azok ototoxikusak. Legalább 7 napig.


Egyébként nem ilyenre gondoltam, hanem egy jó kis streptococcusos mandulagyulladásra...

2022. jún. 7. 16:05
 26/32 anonim ***** válasza:
83%

"Elsősorban ismeretség alapján jutnék hozzá, pl. gyógyszerész spanok, akikkel volt pár közös óránk, néhány ismerős az orvosi karról, stb."

Nem mindenki olyan korrupt ám, mint hiszed. Legtöbben nem akarnák elveszíteni az állásukat, a megélhetésüket és a szakmai jó hírnevüket egyszerre a te kedvedért, úgyhogy simán elhajtanának.

2022. jún. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, ki kell vándorolni külföldre. Kint egy burkoló is minőségi orvosi ellátást kap, nem kell ahhoz professzornak lenni. A magánegészségügyre nincs pénzem.
2022. jún. 7. 17:14
 28/32 anonim ***** válasza:
78%

Burkoló?... Azt hiszem, lemaradtam egy körrel, én még csak itt tartok:

"Azt akarom, hogy hatalmam legyen és ott legyen a nevem előtt, hogy dr."

:D

2022. jún. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Ezzel azt akartam kifejezni, hogy ott nem kell a felső pár ezerben lenned, hogy jól élj.
2022. jún. 7. 17:41
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Ja, akkor már nem is akarsz hatalmat, csak egyszerűen jól élni? :)
2022. jún. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!