Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Osztatlan tanárin jelenleg...

Osztatlan tanárin jelenleg melyik szakpárt érné meg jobban elvégezni? Magyar-töri vagy töri-könyvtár? Levelezőn mennyiben másabb végigcsinálni? A nyelvészet vagy az irodalom lehet húzósabb? A törivel már nagyjából képben vagyok.

Figyelt kérdés

2022. jún. 7. 07:50
1 2
 1/11 anonim válasza:
23%
Hát hogy érné már meg bármelyik is?!?
2022. jún. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mihez akarsz majd kezdeni utána.

Ha könyvtáros akarsz lenni, akkor töri-könyvtár.

Ha tanítani szeretnél, akkor magyar-töri.

Ha tanár akarsz lenni, de nem akarod az egész életedet rááldozni (vagyis éjjel-nappal dolgozatokat javítani), akkor töri-könyvtár.

Ha pl. újságíró akarsz lenni, akkor magyar-töri.

Hogy a nyelvészet vagy az irodalom húzósabb-e, az attól függ, hogy melyik érdekel jobban.

2022. jún. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, mondjuk ez így logikus.

Főként tanítani szeretnék, ezért is vettem előbbre a magyar-törit. Nekem valószínűleg a nyelvészet fog nagyobb nehézséget okozni, mert irodalomból vagyok jobb.

2022. jún. 7. 08:21
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg lényegében bárhova bármilyen szakkal felvesznek, ha tanítani szeretnél. Gyanítom 6 év múlva sem lesz merőben jobb a helyzet.

Én inkább a könyvtárt választanám a magyar helyett, abban benne van az a lehetőség, hogy mi van, ha mégsem a suliban képzeled el az életedet? Mi van, ha erre csak pár év múlva jössz rá?

Aztán ha bejön a munka, és annyira jó vagy, akkor a munkáltatód még simán beiskolázhat más szakra is, persze ha van rá szükség.

De mondom, jelenleg az álláshirdetések jelentős részében "bármelyszakos" tanárt keresnek.

2022. jún. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A magyar nagyon húzós még nappalin is. Könyvtárra meg nincs szükség. Én nem választanám ezt a szakpárt. /középiskolai tanár vagyok/
2022. jún. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Magyar - Töri, de ha tudsz esetleg idegen nyelvet, akkor valamelyik helyett az jobban megéri. Pl. magyar-angol vagy töri-angol.
2022. jún. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs túl sok tehetségem a nyelvekhez, most is az angol szóbeli érettségin a túlélésre fogok hajtani 😅 ezért is választottam a magyar-törit, a könyvtár csak egy vészterv, oda még nappalin sem magas a ponthatár, de ott lesz mellette a töri, szóval a célom ez is megadná, hogy törit taníthassak.
2022. jún. 7. 13:46
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"nincs túl sok tehetségem a nyelvekhez"

Akár igaz ez, akár nem, ha így gondolod, akkor a nyelvészet lesz húzósabb, nem az irodalom. :)

2022. jún. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha a nyelvi dolgok nem mennek, akkor én a helyedben nem kínoznám magam a magyarral. Viszont a töri mellé válassz egy jobb szakot. Én még sosem hallottam, hogy iskolában könyvtár, mint tanóra létezne.
2022. jún. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Én még sosem hallottam, hogy iskolában könyvtár, mint tanóra létezne."

Külön tantárgyként nem, de tanóraként azért létezik, olyasmi módon, hogy mondjuk minden(?) osztálynak van egy évben 1-2-3 könyvtári órája és kész.

Viszont egy olyan iskolai könyvtárosnak, akinek nincsenek órarendi órái (pedig van másik szakja is), nem osztályfőnök, nem munkaközösségvezető és a tankönyvrendelés se az ő nyakába van varrva, elég nyugis állás lehet, azt hiszem.

2022. jún. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!