Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot vagy szakmát...

Milyen szakot vagy szakmát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem...mindig is humán beállítottságú voltam, a matekom gyenge. Kémiát nagyon szerettem, de semmit se értettem.

Kedvencem volt az irodalom, a nyelvtan. Angolt tanultam ami jól ment, viszont a hallás utáni értésem a gyenge, ami meg nem jó. Nekem egyszer azt mondta a tanárom, hogy túl magyarosan áll az agyam az angolhoz.

Szóval nagyon sokat gondolkoztam, hogy milyen irányba kellene tovább tanulnom.

Középiskolában médiás voltam 9-10-be, nem sok mit tanultunk még akkor..de a videóvágások nem vonzanak. Nem akarok állandóan gépek előtt ülni. A szemem kifolyik tőle.

11-12-ben kertészeti szakkozépbe jártam. Hat..elment, de nem ez az életcélom.

Közben lett 2 kisfiam és a pedagógia felé vettem az irányt. Megvan a ped. asszisztens végzettségem és a Monteasori képzésem is. Majd beíratkoztam csecsemő és kisgyereknevelo szakra, de mivel mar sokat voltam itrhon Gyes alatt, lehet hogy sokat venne ki belolem ez az irany. Most pedig tanácstalan vagyok.


Ami nagy erősségem az a szervezőkézség. Imádom, mikor valamit meg kell tervez és a lebonyolításig el kell ontéznem megszervezni a dolgokat. Pl. egy cégnél is akár ha az lenne a feladatom, hogy az áru eljusson A-bol B-Be. Nagyon jol megy a logikus gondolkodás és az ésszerű tervezés, szervezés. Imádok ügyeket intézni. De dirigálni nem. Sose tezsem, parancaolgatni sem. Intuitív vagyok, csendben megoldó. Valami ilyesmi változatos munkát szeretnék, ahol használhatnám az agytekervényeimet, amivel meg kellenne oldjam a problémát, legyőzni egy adott feladatot. Dolgoztam gyárakban, nem szeretnék. Mostmár család van és velük is szeretnék lenni.


Esetleg a leírtak alapján lenne valakinek valami ütlete?



2022. jún. 7. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Rendezvény szervező, ha imádod a szervezest, meg a joves menest. Nem tudom melyik mesterszakon vagy alapszakon van ilyen, szerintem csak mester de azt tudom hogy van ilyen szak mert ismerősöm is azt végezte.


Esetleg még a turizmusban valami, idegenvezető

2022. jún. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Es esetleg még a logisztikaban is el tudnál helyezkedni, ott is szervezni kell, dolgokat a-bol b-be eljuttatni


Előző voltam

2022. jún. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezeket már néztem, csak nem tudom még pontosan merre kéne elinduljak. Pl. a turizmus alapszakkal később myen helyeken lehet elhelyezjedni, illetve a kereset mennyi? Mert bár engem nem motivál, de pénzből élünk sajnos és a gyermekeinek az ember pedig aht akarja, hogy jobb legyen mint neki volt.
2022. jún. 7. 21:59
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Hat, az idegenvezetoihez elég egy OKJ, szerintem ők pl nem kereshetnek rosszul, mas kérdés hogy mennyire tudod gyerek mellett csinálni, mennyire szeretsz emberekkel dolgozni, nyelvek mennyire mennek illetve ott is vannak off season-ok pl a tél, amikor jóval kevesebb út van, engem is érdekel ez szerintem, és akarok egy OKJ-t csinálni belőle de jelenleg mérnökin vagyok és örülök ha alszok😂 de szerintem másik munka mellett tok jo. Magával a turizmus alapszakkal ami közgazdász diplomát ad szerintem nagyon nem tulkeresett szak, minden második ember közgazdász ma
2022. jún. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Esetleg konkrét szakot tudsz mondani? Mivel a közgazdász telített, így mi az ami még hasznos lehet.
2022. jún. 7. 22:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy itt mi nem telített?😆 a kor leszukult így hogy neked gyermeked is van, nem az első diplomad...

Amikor 19 evesen nem tudtam hogy mit kezdjek magammal és még legnagyobb banatomba a matek faktom mellé a franciát is felvettem majd 12.elejen találtam ki hogy amugy en mernokire akarok menni ahova a matek melle kellett a fizika és vagy az infó is, na most mit csinaljak🥲 végül sikeresen irtqm egy emelt matek és francia kombot és egy közép infót is, de mernokire adtam be a jelentkezesem és fel is vettek. De nem azt mondom hogy legyél mernok mert az nem telített, hiszen írtad a matek nem az erősséged. Hiába nehéz szak a jog mondjuk, annyi ügyvéd van hogy Dunát lehetne velük rekeszteni. Húgom idén talalta ki hogy tanar akar lenni és oda jelentkezett, egész addig nem is akart egyetemre menni.

Menj oda ahol el tudod képzelni a jovodet és azt hogy lesz állásod, amit élvezettel tanulsz és nem azért mert "Ez egy jó szak, lesz majd penzem"

Persze számít a pénz, de rég rossz ha valaki a fizetés miatt kezd el egy szakot.


Nem olvastam végig amit írtál de egyébként a mostani diplomaddal nem tudsz elhelyezkedni?

2022. jún. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Még nincsen diplomám, csak elkezdtem a csecsemős szakot. Pedagógiai és családsegítő munkatárs okjm van, +Montesdori tanúsítványom. Illetve egy bolti eladó bizonyitvany meg a munkaugyi kp.nal csinaltam. Sose tudtam vele mit csinalni.😂
2022. jún. 8. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!